Автор Тема: Правило - Замени/Измами  (Прочитано 655 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен [Staff] John Corleone

  • Support
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 1126
  • Репутација: 34
  • Co Admin
Правило - Замени/Измами
« на: април 25, 2018, 01:40:10 pm »Правило замени/измами

Замена на нашиот сервер е дозволена и при истата пожелно е да присуствува администратор/гејммастер поради сигурност , при секоја замена задолжително е да се изрпа договор со /ме /до и истиот да го потпишат двајцата по ИЦ пат да оди све доколку дојде до нерегуларности мора да имате слика од куќата/автомобилот/моторот и слично при замена пожелно е да сликате возила со /dl доколку дојде до измама да можеме поефикасно да дојдеме до возилото , задолжително е да сликате /time.
ВАЖНО :
При секоја измама на измамникот му се одзема имотот со кој требал да се менува и добива казна од 24 часа доколку се повторува 2 пат и казна /warn , а на оштетениот му се враќа одземениот имот.Доколку дојде до некоја измама пријавете тука Измамени играчи
« Последно менување: април 25, 2018, 01:52:53 pm John Corleone »