Октомври 16, 2019, 12:13:58 pm

Автор Тема: [Пријавувам] Измама - Vito Arthur  (Прочитано 300 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Daniel_Brutton

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 4
  • Популарност: +0/-0
[Пријавувам] Измама - Vito Arthur
« на: Јуни 05, 2018, 11:29:55 pm »
Име и презиме на сервер(ваше): Daniel_Brutton
Име и презиме на сервер(од играчот): Vito_Arthur
Левел: 21
За што станува збор: Започната е замена со /me /do команди во која јас ја давам мојата куќа за автомобилот(Banshee) на играчот. Бидејќи колата беше respawn прво започнавме со ќуќата. После продавањето чекавме превоз до народна банка каде бил автомобилот, но наводно играчот од OOC причини "морал" итно да замине. Го убедив да дојдеме до мојата мафија да земам кола, ме излажа дека ќе ме почека и се исклучи од серверот со што јас останав со празни раце. За прилично голема вредност станува збор и чисто се сомневам дека играчот немал друга намера освен да ме измами.
Докази(/time задолжително):
https://imgur.com/a/WfPwBr3
https://imgur.com/a/Bc1fDfb
Дополнителен доказ дека играчот после измамата повторно се уклучи и се исклучи после повикот.
https://imgur.com/a/sWJHehH
Куќата е препродадена на друг играч, ветени се пари назад, измамникот повторно го снемува.
https://imgur.com/a/LIpQed1
После долги убедувања, играчот користејќи повеќе акаунти го враќа имотот кој беше ветен во заменатата, притоа пробувајќи да вметне уште некоја можна измама. Сега е во ред, ја заклучувам темата како завршена.
https://imgur.com/a/HVTsIZd
« Последно менување: Јуни 06, 2018, 03:06:53 pm Daniel_Brutton »

Отсутен Kayne Delmar

  • YNWA
  • Наш човек
  • **
  • Пораки: 615
  • Популарност: +4/-0
  • No More mr Nice Guy
Одг: [Пријавувам] Измама - Vito Arthur
« Одговори #1 на: Јуни 06, 2018, 05:36:31 pm »
Катанче