Октомври 16, 2019, 12:29:43 pm

Автор Тема: [Пријавувам]Измама Dyablo Santrolliny  (Прочитано 263 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Jack Hendrix

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 17
 • Популарност: +0/-0
 • Once a devil,always a devil
[Пријавувам]Измама Dyablo Santrolliny
« на: Јуни 04, 2018, 01:38:19 pm »
Име и презиме на сервер(ваше):Jack Hendrix
Име и презиме на сервер(од играчот): Dyablo Santrolliny
Левел:64
За што станува збор: Па вака се договараме коцка на 1м првиот пат губам му дадив пари после тоа добивам и не ми даде пари избега
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/cUgtc8e

Отсутен John Corleone

 • Support
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1361
 • Популарност: +39/-3
 • Admin Menager
Одг: [Пријавувам]Измама Dyablo Santrolliny
« Одговори #1 на: Јуни 07, 2018, 02:06:33 pm »
ИЦ измама е тоа , не се казнува.