Октомври 16, 2019, 12:19:17 pm

Автор Тема: [Пријавувам] Измама - Aleksandar_Doncev и Tyrese_Callderone  (Прочитано 231 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Shizuka_Yamaguchi

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
  • Популарност: +0/-0
Име и презиме на сервер(ваше): Shizuka Yamaguchi
Име и презиме на сервер(од играчот): Aleksandar_Doncev и Tyrese_Callderone
Левел: 12
За што станува збор: Па играчот Aleksandar_Doncev ми продава куќа и ми вика сите објекти се од нејзе и јас мораше по купувањето да отидам /q бидејки ме викна родителите да помогнам нешто и после влегувам инг да си подсредам објекти гледам соседот т.е ДРУГАР на погоре наведениот играч си ги преместува гледам во диалогот куќа тие не биле всушност од мојата куќа туку тој само ме измамил за да ми ја продаде имам докази како ги поместува и се гледа каде стоеле ве замолувам да средите, на една од сликите има во позадина каде стоел објектот и како преместува друг објект. Ви Благодарам Однапред.
Докази(/time задолжително): https://imgur.com/a/8xjZDyt
« Последно менување: Јуни 03, 2018, 04:07:52 pm Shizuka_Yamaguchi »

Отсутен CalvinBrooks

  • 1337
  • Наш човек
  • **
  • Пораки: 1650
  • Популарност: +19/-1
  • Администратор
Одг: [Пријавувам] Измама - Aleksandar_Doncev и Tyrese_Callderone
« Одговори #1 на: Јуни 07, 2018, 02:25:48 pm »
Не се казнува ова.