Автор Тема: Cosa Nostra // Freddy Morelo  (Прочитано 827 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Cosa Nostra // Freddy Morelo
« на: мај 29, 2018, 07:43:00 pm »

(( Freddy сликан до страна на негов пријател во Лос Санотс 15:28pm ))

biography

Fredddy Morelo е роден 18март 1980година во Agrigento. Freddy денес има 38години.Од 18годишна
возраст Freddy се преселува во северна италија во градот Genoa каде со неговите пријатели Bruno Sulak
кој потекнувал од Франција и Radisa Jovanovic кој потекнувал од Србија. Заедно формираат екипа која
почнува да пљачка златари низ Северна италија. По 5месеци Freddy Bruno и Radisa се уапсени до страна
на Италијанската полиција.Тие се осудени на 6годишна затворска казна на Јужна италија поточно Сицилија.
Freddy се запознава со многу италијански затвореници кој работеле за познати донови низ Сицилија. Freddy
со неговите другари излегуваат од затвор во 2015година и се упатуваат кон северна Италија каде што
почнуваат по неколку месеци повторно да опљачкуваат златари. При плљчка на златара Radisa и Бруно ги
уапсува полиција а Freddy со претходно извадени лажни документи побегнува за Лос Сантос каде што до
ден денес живее таму. Freddy денес работи за Сицилијански Дон кој се преселени во Лос Сантос .
« Последно менување: јуни 11, 2018, 06:25:34 pm Freddy Morelo »
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo НЕ КОМЕНТИРАЈ
« Одговори #1 на: мај 29, 2018, 07:43:56 pm »


Sicilian Mafia // Cosa Nostra

Сицилијанска мафија, исто така позната како едноставно мафија или Cosa Nostra(во превод: наша работа) е
криминален синдикат во Сицилија,Италија. Постојат криминални групи кои се дел од мафијата и имаат слична
организациска структура и кодекс на однесување. Основната група е познатa како „семејство“, „клан“, или
„cosca“ или „cosche“ на сицилијански јазик. Секое семејство тврди дека има сувернитет над една територија
обично во некој град, село или маало на поголем град, во кој мафијата функционира со употреба на изнуда
или рекет. Главните активности на мафијата: пружање заштита, арбитража на спорови меѓу криминалците
дрога, организирање на нелегални договори и трансакции.. Поради емиграцијата, мафијата се проширила
низ светот, највеќе во САД, Канада и Австралија
« Последно менување: јуни 04, 2018, 08:08:14 pm Freddy Morelo »
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo НЕ КОМЕНТИРАЈ
« Одговори #2 на: мај 29, 2018, 07:44:29 pm »
во овој коментар ке се поставуваат сите role play активности

01. Седам во вила, пијам смирноф - https://imgur.com/a/qA6wwOw
02. Седам во дворот и пушам цигара - https://imgur.com/a/YEciRqU
03. Се возам со моторот низ град - https://imgur.com/a/Tg92bvX
04. Купувам Deser Deagle на ново - https://imgur.com/a/Ye4T7eU
05. Го кријам пиштолот под кревет - https://imgur.com/a/4zoNKsC
06. Обезбедуваме новоотворениот бар - https://imgur.com/a/42vJFgc
07. Седиме во барот, пиеме водка - https://imgur.com/a/iHIwcnb
08. Ми прават преврска на раката - https://imgur.com/a/B4WgtJi
09. Продаваме кокаин на големо - https://imgur.com/a/ZoUkbLW
10. Набавувам пијалоци за барот - https://imgur.com/a/zPhDJwV
11. Седиме со момците во барот - https://imgur.com/a/dLbDEN4
12. Работам како шанкер во барот - https://imgur.com/a/WU7Jr6i
13. Пушам цигар во дворот на вилата - https://imgur.com/a/3H7mGfA
14. Седам во вилата, се опуштам - https://imgur.com/a/C34r60U
15. Одиме на разговор во ресторан - https://imgur.com/a/sB7teVg
16. Разговараме за соработка во бар - https://imgur.com/a/v6fELaj
17. Разговарам со Alberto во акнцеларија - https://imgur.com/a/7FO98yU
18. Седам во аброт, нарачувам флаша - https://imgur.com/a/puUxguS
19. Се возам со автомобил низ град - https://imgur.com/a/Gmkrwky
20. Седам во казино , пијам шток - https://imgur.com/a/rOdhZJL
21. Плаќам реклама од Канал7 за барот - https://imgur.com/a/siVifSH
22. Го фотографираме барот за флаери - https://imgur.com/a/XPjWbPX
23. Седам во вила со Wayne и пиеме виски - https://imgur.com/a/gI2csa9
24. Нарачувам пакети пијалоци за барот - https://imgur.com/a/C7rFvzx
25. Седиме со Fernando во новиот бар - https://imgur.com/a/4VlmAsB
26. Го киднапираме William_Dasse - https://imgur.com/a/C409wmT
27. Наидувам на луѓе за работа во барот - https://imgur.com/a/BTSTvXe
28. Седиме во барот со Fernando и Ryder - https://imgur.com/a/J2fTs0A
29. Одиме со Attaviano во San News - https://imgur.com/a/AR3KZnZ
30. Забава во новоотворениот бар - https://imgur.com/a/irtCh6h
31. Вечераме со Attaviano во ресторан - https://imgur.com/a/ZUyBMJK
32. Наидувам на човек за работа - https://imgur.com/a/eQk70XP
33. Седиме во новоотворениот бар - https://imgur.com/a/BSuk9l4
34. Вечераме со момците во ресторан - https://imgur.com/a/Qb1opVs
35. Седиме во мојата канцеларија во вила - https://imgur.com/a/fa0SiCh
36. Одиме Ganton , го бараме Nicholas - https://imgur.com/a/QOtmplp
37. Разговарам со Nicholas во канелрија - https://imgur.com/a/kkJuol1
38. Седам во барот , пијам смирноф - https://imgur.com/a/cEmZOkJ
39. Одиме во San News за реклама - https://imgur.com/a/pKshlmM
40. Одиме со продуцент да го сликаме барот - https://imgur.com/a/mvt6krh
41. Разговарам со Fernando за пијалоци - https://imgur.com/a/IBrejrC
42. Разговараме со Attaviano во вила - https://imgur.com/a/yDJG3Za
43. Седиме со момците во барот - https://imgur.com/a/jz0kbi7
44. Разговарам со Alberto во барот - https://imgur.com/a/mvMpbgl

« Последно менување: јуни 15, 2018, 03:24:05 pm Freddy Morelo »
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен Gennaro Espatticcio™

 • Баниран
 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1322
 • Репутација: 35
 • Ради местење, многу се откажаа од сампов!
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #3 на: мај 29, 2018, 07:45:57 pm »
Супер е срцкаа, со среќа у РП, ајде у лидер тим.
Ради местење, многу се откажаа од сампов!Отсутен Mattheus Finner

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1643
 • Репутација: 73
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #4 на: мај 29, 2018, 07:47:03 pm »
Bravo.

Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #5 на: мај 29, 2018, 07:58:26 pm »
фала ви  :-*
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен Joseph Barbera

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1425
 • Репутација: 11
 • YasuO
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #6 на: мај 29, 2018, 08:18:22 pm »
Kidajj

Отсутен Charlie Smarason 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1276
 • Репутација: 41
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #7 на: мај 29, 2018, 08:20:24 pm »
Бравоо

            
BALLAS
TAXI
TAXI

Отсутен [Staff] Gianni Rivero

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 335
 • Репутација: 11
 • Asta La Vista Baby!
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #8 на: мај 29, 2018, 08:23:16 pm »
Super.

Za donacii od cela MKD kontaktirajte me PM ke ima gratisi..


Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #9 на: мај 29, 2018, 09:05:12 pm »
фала ви
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен ɴɪᴄʜᴏʟᴀs ᴡʀɪɢʜᴛ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 978
 • Репутација: 102
 • Eight Tray Crips!
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #10 на: мај 29, 2018, 09:12:24 pm »
Супер е срцкаа, со среќа у РП, ајде у лидер тим.
МОМЕНТАЛНА ПАУЗА !

Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #11 на: мај 29, 2018, 10:31:41 pm »
фала
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен [Staff] Herr Peter

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 395
 • Репутација: 10
 • GameMaster 2
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #12 на: мај 29, 2018, 11:19:50 pm »
Доооброо...Отсутен Freddy Morelo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 393
 • Репутација: 12
 • hodao po trnju ne po crvenom tepihu
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #13 на: мај 30, 2018, 03:04:30 pm »
рефреш
ex Vlada lider x2 и SWAT замена


моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=7832.0

Отсутен adolf hitler' 卍

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2230
 • Репутација: 32
 • HITLER DALI SE SLUSAME
Одг: Cosa Nostra // Freddy Morelo
« Одговори #14 на: мај 30, 2018, 03:06:20 pm »
super e

Civil Menager