Февруари 20, 2020, 09:35:51 am

Автор Тема: Haai Kai // Kozakura-Ikka  (Прочитано 33 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Yoshio Yo Kodama

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 237
 • Популарност: +2/-1
 • ex.LSPD Leader
Haai Kai // Kozakura-Ikka
« на: Февруари 13, 2020, 10:12:26 pm »
Haai Kai


( Kai сликан на состанок на Kozakura-Ikka )

Haai Kai 37 годишен бизнисмен , роден во Јокохама , Јапонија . Уште на 20-тата година е преселен во Лос Сантос , и еден од поглавните во Kozakura-Ikka , неговиот другар останува во Јапонија . По 10 години Ichigo Abe се вракја во Лос Сантос , воедно и главен на кланот Kozakura-Ikka . Kai и кланот се вмешани во криминал .

Кратко објаснување за клан Kozakura-Ikka

Цитат
Козакура-ика е организација во јакуза со седиште во Кагошима, Јапонија, со околу 100 активни членови. Козакура-ика е единствената назначена boryokudan група во префектурата Кагошима.

Козакура-ика е истакната по својата единствена официјална политика, која Националната полициска агенција ја опишува како „Доктрина Козакура Монро“, за тоа да не дозволат самите да бидат активни надвор од префектурата Кагошима, а во исто време да не дозволат ниту еден друг синдикат на јакуза да влезете во префектурата .


( Официално лого на синдикатот )

Отсутен Yoshio Yo Kodama

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 237
 • Популарност: +2/-1
 • ex.LSPD Leader
Одг: Haai Kai // Kozakura-Ikka
« Одговори #1 на: Февруари 15, 2020, 11:38:01 am »

Отсутен Yoshio Yo Kodama

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 237
 • Популарност: +2/-1
 • ex.LSPD Leader
Одг: Haai Kai // Kozakura-Ikka
« Одговори #2 на: Февруари 15, 2020, 11:39:16 am »

Отсутен Yoshio Yo Kodama

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 237
 • Популарност: +2/-1
 • ex.LSPD Leader
Одг: Haai Kai // Kozakura-Ikka
« Одговори #3 на: Февруари 15, 2020, 11:39:50 am »