Февруари 20, 2020, 09:35:07 am

Автор Тема: Kingstone Mafia  (Прочитано 189 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен ReyFigo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 19
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Rey_Huddon
Kingstone Mafia
« на: Февруари 12, 2020, 09:20:33 pm »
                                                                            [Official Theme]                                     
                                               
History,
Историјата на оваа мафија се протега уште од 1970 година . Кога фамилијата Kingstones е нападната од фамилија Yakuza , фамилијата оформира една помала мафија за да се справи снабдено .  Оваа фамилија-мафија , распродава дрога за скапо , така збира се повеќе и повеќе пари . Сега фамилијата е добро снабдена и изградува своја фабрика именувана Kingstones , фамилијата има добри односи со полицијата , но никој не знае дека фамилијата во својата фабрика изработува дрога и ја продава . Со тоа мафијата расте и расте без престан .Во 1981 година Eduardo[глава на мафијата ] умира и ја препушта цела фамилија и мафија на Izzo [27 годишна возраст] Izzo не знае како да се снајде со се тоа распродавање и расправање со луѓе. Па тој зема малку одмор и размислува што понатаму . Izzo има добри планови , но плановите се срушени од Yakuza. 1983 година Yakuza ја напаѓа фабриката и ја запалува до трошка пепел.Фамилијата е сеуште добро снајдена па се преместува цела мафија во СанФиерро. Мафијата гради нова фабрика и се почнува одново.Izzo е лут на Yakuza  , па спрема неколку луѓе од мафијата и одат до вилата на Yakuza  . Во багажот има неколку бомби , тивко и скришно одат и ги поставуваат бомбите . Но не знаат кој ги чека на пат , ги детонираат бомбите и бегаат .Патот е попречен од LaCosaNostra . Тие наоѓаат друг пат и бегаат во санфиеро само да ја најдат вилата и фабриката изгорени до трошка пепел. Тогаш Izzo и неколку луѓе остануваат сами во ЛосСантос во мало станче во Idlewood.

                                                                            Izzo
                                                                                   

Отсутен ReyFigo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 19
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Rey_Huddon
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #1 на: Февруари 13, 2020, 01:56:45 pm »

Отсутен Andre Young

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 127
 • Популарност: +8/-1
 • Nick на сервер: 6-GOD
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #2 на: Февруари 14, 2020, 02:24:56 pm »
https://imgur.com/z2vKwXu

E stvarno si mafija

Отсутен pr!nce

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 751
 • Популарност: +16/-16
 • ccc
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #3 на: Февруари 14, 2020, 04:39:06 pm »
kje te lezam samo da te vidam ig

Отсутен Warren Griffin

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 477
 • Популарност: +10/-0
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #4 на: Февруари 14, 2020, 06:38:30 pm »
Намали резолуција некаде до 700x600 или не знам така нешто. Глупо изглеа вака ..


Prva reč je bila "plati", brojim nule i kapiram
Da neću stati, dok oko vrata ne bude "gimnasticar"

Отсутен Collins E.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 298
 • Популарност: +7/-4
 • Walk around me !
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #5 на: Февруари 14, 2020, 06:53:40 pm »
Шом си со Petar Bro, Totka Adams цел Los Santos ќе дрхте од вас .. нема појаки !
Watch my steps, I'm your god !

Отсутен Moozo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 119
 • Популарност: +2/-0
 • Коју послуку порати , коме ?
 • Nick на сервер: Макавели
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #6 на: Февруари 14, 2020, 10:10:11 pm »
Сеете страв ?
Jacob Flynn

проф.др.Buford BatesОтсутен Stanley_Hoover

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1482
 • Популарност: +50/-7
 • 1996*
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #7 на: Февруари 14, 2020, 11:34:27 pm »
muki king ne vi e raman ::)

Отсутен Kennard_Morris

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 56
 • Популарност: +4/-0
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #8 на: Февруари 15, 2020, 08:56:04 am »
Dobro utro mafijasi kako swe

Отсутен Кумановац 🖤

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
 • Популарност: +0/-0
 • Појду у поход по небо, тражу одговор у ѕвезде.
 • Nick на сервер: Jimmy_Walls
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #9 на: Февруари 15, 2020, 09:28:08 am »
САМО ЈАКО.
Роден да биду победник да га оствару с'н,
ќе дојде и тј д'н к'д ќе биду број ед'н.

Отсутен ᴛʀᴇᴠᴏʀ ᴛʜᴇɢʀᴜᴅɢᴇ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 85
 • Популарност: +1/-1
 • RALE!
 • Nick на сервер: Trevor Thegrudge
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #10 на: Февруари 15, 2020, 01:27:46 pm »
Намали резолуција некаде до 700x600 или не знам така нешто. Глупо изглеа вака ..

Отсутен quincy menace.

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 446
 • Популарност: +22/-2
 • BAD
 • Nick на сервер: Quincy Menace
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #11 на: Февруари 15, 2020, 02:06:44 pm »
Mafia ке пљачкате, лошо.
Los Santos Police Department Leader

"to protect, and to serve" - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=73720.0

Отсутен Menaced

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 243
 • Популарност: +23/-3
 • Niko nema oci boje sudbine.
 • Nick на сервер: //////
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #12 на: Февруари 15, 2020, 04:16:53 pm »
Мафијашишта.
Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.

1826CHC
paused

Отсутен Филип Турбо

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2359
 • Популарност: +47/-35
 • OPEL POWER!
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #13 на: Февруари 15, 2020, 06:31:10 pm »

Отсутен Gustavo-Ledezma

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
 • Популарност: +1/-0
 • Nick на сервер: /
Одг: Kingstone Mafia
« Одговори #14 на: Февруари 15, 2020, 06:32:15 pm »
moze sovas?
Lorenzo Capone/Gustavo Ledezma/Isabel Johansson/Dontrell Brookside

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=73593.0