Февруари 20, 2020, 09:37:40 am

Автор Тема: [МАПА] Bloods Interior + Basement  (Прочитано 157 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен C A L T A

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 75
 • Популарност: +6/-0
 • Bootlegs Basement Lab
[МАПА] Bloods Interior + Basement
« на: Февруари 03, 2020, 11:01:29 pm »
Име и презиме на сервер: Julius Bernstein
Детално за мапа: Направен е класичен, современ интериор за официјалната факција bloods и basement за зголемена role play игра со студио ( музички продуцери, артисти ) да не биде монотоно t.e flashback од 2014 година како се рпаше на сервер gsf/ballas.
Слика/видео:


Кодови од мапа: private ( доколку треба за да се стави на сервер pm )

Отсутен Back Jacke

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 354
 • Популарност: +6/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #1 на: Февруари 05, 2020, 11:32:56 am »
не е лошо , брао

Отсутен Nastya Gonzzelis !-_-!

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 696
 • Популарност: +14/-14
 • WTF
 • Nick на сервер: Nastya_Gonzzelis
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #2 на: Февруари 05, 2020, 09:42:10 pm »
WAUUUUUUUUUUU гори  браво !!!!!
$ex money murder - official theme
ex nick: Marvin_Zecharcing (GM 2)

U glavi slike što nikome ne bih poslô
Slike koje nikad ne postanu samo prošlost
Slike iz detinjstva što prorezale su oštro
Slike kojim nikada neću da kažem zbogom


Отсутен DorneliusKennecton

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 193
 • Популарност: +0/-3
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #3 на: Февруари 07, 2020, 11:50:15 pm »

Отсутен Gabriel Virerra

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 599
 • Популарност: +14/-6
 • 🇹​🇷​🇦​🇯​🇰​🇴​🇼​🇿
 • Nick на сервер: Gabriel_Virerra
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #4 на: Февруари 09, 2020, 02:05:48 am »
Добар едит, добро се.
Ама на сервер каде што би требало да има ролеплеј, не е добар овај интериор за таква корист како Bloods.
Тие се банда, која одвај собира за дрога да се купи ( симулација ) и неможи да ги има сите работи како тука.
Модерни соби и сл.
Gabriel Virerra still alive.
Unutrasna vatra koju ljudi zovu muda.


Отсутен C A L T A

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 75
 • Популарност: +6/-0
 • Bootlegs Basement Lab
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #5 на: Февруари 09, 2020, 09:53:51 am »
Добар едит, добро се.
Ама на сервер каде што би требало да има ролеплеј, не е добар овај интериор за таква корист како Bloods.
Тие се банда, која одвај собира за дрога да се купи ( симулација ) и неможи да ги има сите работи како тука.
Модерни соби и сл.

Веќе не се рпа тоа на сервери, монотоно постана со тоа шо бандите се сиромашни и немаат за леб? во 21 век според реална симулација спијаат на пари кој од музичка кариера ( артисти, продуцери и сл. ) чист пример земан. Нормално нема секој да успее во тоа но ако има ооц познавање зошто да не го симулира тоа и со тоа да прави профит, баран на настапи, live show и промоции на албуми? Мапата е точно направена за подруга симулација т.е помодерна за да се подигне свеста на играчите и да сменат малце а не tb од 2015 ...

Отсутен Gabriel Virerra

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 599
 • Популарност: +14/-6
 • 🇹​🇷​🇦​🇯​🇰​🇴​🇼​🇿
 • Nick на сервер: Gabriel_Virerra
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #6 на: Февруари 10, 2020, 12:23:48 am »
Добар едит, добро се.
Ама на сервер каде што би требало да има ролеплеј, не е добар овај интериор за таква корист како Bloods.
Тие се банда, која одвај собира за дрога да се купи ( симулација ) и неможи да ги има сите работи како тука.
Модерни соби и сл.

Веќе не се рпа тоа на сервери, монотоно постана со тоа шо бандите се сиромашни и немаат за леб? во 21 век според реална симулација спијаат на пари кој од музичка кариера ( артисти, продуцери и сл. ) чист пример земан. Нормално нема секој да успее во тоа но ако има ооц познавање зошто да не го симулира тоа и со тоа да прави профит, баран на настапи, live show и промоции на албуми? Мапата е точно направена за подруга симулација т.е помодерна за да се подигне свеста на играчите и да сменат малце а не tb од 2015 ...
Јас те разбирам мапата е одлична, во ред ама сите симулираат 70s никој не симулира 2020 година, каде бандите го прават тоа во живо ( не дека не било во 70s - 2 PAC, Notorius big и други.
Gabriel Virerra still alive.
Unutrasna vatra koju ljudi zovu muda.


Отсутен Wanda Metropolitanoo

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 513
 • Популарност: +3/-1
 • Најголема е борбата со самиот себе !
 • Nick на сервер: Wanda Metropolitano
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #7 на: Февруари 12, 2020, 05:32:13 pm »
Добар едит, добро се.
Ама на сервер каде што би требало да има ролеплеј, не е добар овај интериор за таква корист како Bloods.
Тие се банда, која одвај собира за дрога да се купи ( симулација ) и неможи да ги има сите работи како тука.
Модерни соби и сл.


Отсутен 𝐉𝐨𝐞𝐥 𝐁𝐮𝐜𝐡𝐡𝐨𝐥𝐳

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Joel Buchholz
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #8 на: Февруари 13, 2020, 11:55:47 am »
Јакоо e

Отсутен m1k

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 430
 • Популарност: +114/-7
 • To nije osmeh, to je grc !
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #9 на: Февруари 14, 2020, 02:09:38 pm »
Браво коне озбилен мапер бидна од тебе хехе.
#GOONERFAN

Отсутен C A L T A

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 75
 • Популарност: +6/-0
 • Bootlegs Basement Lab
Одг: [МАПА] Bloods Interior + Basement
« Одговори #10 на: Февруари 14, 2020, 06:07:05 pm »
Браво коне озбилен мапер бидна од тебе хехе.
tryharder, кај те снема тебе пиши ми insta.