Февруари 20, 2020, 10:12:52 am

Автор Тема: Bug Abussing [ BA ]  (Прочитано 58 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Bug Abussing [ BA ]
« на: Јануари 23, 2020, 04:06:06 pm »
Bug Abussing [ BA ]
Bug Abussing преставува вид на некој буг во играта , со цел да искористите / направите нешто во играта.

Најчести пример :
- Секој Payday , стигнува материјали во олд / авион.
- Додека портата која треба да експлодира ( 100 метци ) , оде до портата клика (G) и излегува од хангарот авион со материјали.
(( https://imgur.com/Fgb4kb6 , https://imgur.com/u8ON2sX , https://imgur.com/9i3oUYE))

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Одг: Bug Abussing [ BA ]
« Одговори #1 на: Јануари 23, 2020, 04:06:41 pm »
НАПОМЕНА :

- Казна ќе биде со 12 часа во Демир Хисар.