Февруари 20, 2020, 09:39:11 am

Автор Тема: SPAMMING  (Прочитано 35 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
SPAMMING
« на: Јануари 23, 2020, 03:22:05 pm »
SPAMMING
SPAMMING преставува пишување на една иста реченица повеќе пати , ист збор повеќе пати или пак
пишување на една иста команда повеќе пати.

Најчести примери објаснето со слика :
- https://imgur.com/a/b8Xp4bP ( на сликиве јасно се гледа како карактерот за време од една секунда зборува '' BRAVO ''
Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Одг: SPAMMING
« Одговори #1 на: Јануари 23, 2020, 03:22:18 pm »
НАПОМЕНА :
Мал spam , опомена - голем спам подоле казната
- Казна ќе биде со 2 часа во Демир Хисар.