Февруари 20, 2020, 09:38:41 am

Автор Тема: RP TO 2WIN  (Прочитано 48 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
RP TO 2WIN
« на: Јануари 23, 2020, 03:16:31 pm »
RP TO 2WIN
RP - ање , Supermen е да не се плашите од ништо и да немате страв од никого.
- Некој ви се заканува , а вие му се спротивставувате и не одговарате на неговите поставени прашања.
- Провокација на Полиција поради забава е исто така '' забрането '' .
- Бегство од Полициска контрола поради забава е исто така '' забрането '' , должни сте да застанете на секоја извршена контрола од страна на Полицијата и да се однесувате пристојно спрема лицето кое ве има стопирано поради некоја причина зошто сте стопирани.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Одг: RP TO 2WIN
« Одговори #1 на: Јануари 23, 2020, 03:17:07 pm »
НАПОМЕНА :

- Казна ќе биде со 2 часа во Демир Хисар.