Февруари 20, 2020, 09:44:20 am

Автор Тема: DeathMatch [ DM ]  (Прочитано 31 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
DeathMatch [ DM ]
« на: Јануари 23, 2020, 03:11:43 pm »
DeathMatch
DeathMatch [ DM ] е убивање на некој играч без добра RolePlay причина.
Не смеете да се шетате по сервер и да убивате кого стигнете поради забава.
За да извршите некое убиство со вашиот карактер , вие мора да имате добра причина за тоа.
Карактерот кој сакате да го убиете мора да ви погрешил нешто за да имате прилина за тоа.

Најчест пример :
- DM масакар , со цел да уништите на некого/некому RolePlay.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Одг: DeathMatch [ DM ]
« Одговори #1 на: Јануари 23, 2020, 03:12:13 pm »
НАПОМЕНА :

- Казна ќе биде со 4 часа во Демир Хисар , додека пак DM Masakar - 6 часа + /warn.