Февруари 20, 2020, 10:09:54 am

Автор Тема: Load to avoid [ LTA ]  (Прочитано 86 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Load to avoid [ LTA ]
« на: Јануари 23, 2020, 03:05:18 pm »
Load to avoid [ LTA ]
Load to avoid [ LTA ] преставува кога вашиот карактер избегнува некакво RolePlay со цел да се спасите.
Тоа преставува кога ја спуштате играта на '' Esc '' или пак спуштање на играта целосно на Dekstop.

Најчести примери :
- Имате убиство , осомничени сте со цел да не ве фатат намерно одите /q.

Отсутен Carlos Ranieri™

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 470
 • Популарност: +10/-7
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Одг: Load to avoid [ LTA ]
« Одговори #1 на: Јануари 23, 2020, 03:05:41 pm »
НАПОМЕНА :

- Казна ќе биде со 2 часа во Демир Хисар.