Февруари 20, 2020, 09:37:46 am

Автор Тема: Дијалог umri / povikaj.  (Прочитано 37 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

  • Leader Manager
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 470
  • Популарност: +10/-7
  • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
  • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Дијалог umri / povikaj.
« на: Јануари 23, 2020, 03:03:35 pm »
Дијалог умри / повикај

Доколку сте убиени треба да одите дијалог умри.
Доколку сте повредени потребно е да одите дијалог повикај и да симулирате повреди.

Доколку во олд мотел / хангар на авион сте убиени , потребно е да одите умри.

Доколку во олд мотел / хангар на авион сте убиени , и избегнувате дијалог умри со цел да се спасите , но притоа имате убиство/wanted level во /stats , ќе бидете 10-15 минути казнети.Пример : убиени сте , не одете дијалог умри но притоа имате убиства во /stats со цел да избегнете казна да не ве стави после MD во затвор , ќе бидете казнети 10 - 15 минути.
Доколку после 3 не одење дијалог умри казна е 10 - 15 минути.