Февруари 20, 2020, 10:01:41 am

Автор Тема: Player Kill [ PK ]  (Прочитано 35 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

  • Leader Manager
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 470
  • Популарност: +10/-7
  • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
  • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Player Kill [ PK ]
« на: Јануари 23, 2020, 03:02:14 pm »
Player Kill
Player Kill преставува убиство на вашиот карактер каде одредената случка се заборава , а карактерот се продолжува.

Пример :
Некој наоѓа добра RolePlay причина , ве убива.Го продолжувате истиот карактер , но случката од претходно се заборава и повеќе немате никакво RolePlay со претходна случка.