Февруари 20, 2020, 09:37:07 am

Автор Тема: Сообраќај  (Прочитано 49 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Carlos Ranieri™

  • Leader Manager
  • Наш човек
  • *
  • Пораки: 470
  • Популарност: +10/-7
  • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
  • Nick на сервер: Carlos Ranieri
Сообраќај
« на: Јануари 23, 2020, 03:01:10 pm »
Сообраќај
- Должни сте да возите по десна страна и да ги почитувате знаците и предностите во сообраќајот.
- Мора да возите со нормална брзина , според ограничувањата на патот.
- Доколку се случи сообраќајка , должни сте да застанете и повикате Полиција ( /mob - hitni povici - policija )
- Пешачите не смеат да се движат по коловозот , мора строго по тротоар и пешачки премин.
- Задолжително мора да возите примерно со вклучени светла , ставен појас.