Јануари 23, 2020, 12:51:10 am

Автор Тема: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се  (Прочитано 273 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Jim Torreto

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 85
 • Популарност: +0/-0
 • Jas iskam da bidam betmen, ama tate iska da stanam
 • Nick на сервер: Jim Torreto
Steven Seagal си го брани другарот со тоа што вика дена нема PG а рипаат и двајцата од 10 15 метри височина и ккако нишшто да не било си трчкаат пак, а овој копиљаков Tyrese што цело време рка и нонрпа мисли дека му љубомориме зашто е лидер на 3 4 членови ццц http://dw-game.info/forum/index.php?topic=68831.0
Моментална симулација - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=68857.0

Отсутен Филип Турбо

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 2352
 • Популарност: +47/-35
 • OPEL POWER!
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #1 на: Јануари 16, 2020, 06:00:25 pm »
Чисто пг.

Отсутен SteelMan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
 • Популарност: +0/-0
 • Chasing the sunset
 • Nick на сервер: Luncini
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #2 на: Јануари 16, 2020, 06:11:39 pm »
Во каналот не се скока туку технички се лизга така да нема ПГ. Гледано и од твоја страна колку куршуми изеде?
А во однос со ова бркајнцата со ЛЦН лидер не знам шо да речам. Интересно.
Mike Luncini


Отсутен М И Љ О

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 522
 • Популарност: +7/-3
 • Praam crip walk , ya iam drip jak !
 • Nick на сервер: Predtoa beh Blood sega sum Crip , I'm set trippin' but zabole me dick
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #3 на: Јануари 16, 2020, 06:20:34 pm »
Во каналот не се скока туку технички се лизга така да нема ПГ. Гледано и од твоја страна колку куршуми изеде?
А во однос со ова бркајнцата со ЛЦН лидер не знам шо да речам. Интересно.
AFRO CHARACTER
Keontray (a/k/a Trayy')  Byrd

Отсутен IvoAndonov

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 663
 • Популарност: +11/-2
 • И си мисли кучето че ме е ухапало ..
 • Nick на сервер: Ivo_Andonov
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #4 на: Јануари 16, 2020, 07:45:19 pm »
A on sho go trcka so racen tazer znae oti e osomnicen vooruzen e bega od grabez i uporno saka da go fate   :D
STEAM MrRistovОтсутен Kenneth Bridges

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1183
 • Популарност: +102/-9
 • “Peace begins with a smile..” †
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #5 на: Јануари 16, 2020, 08:00:34 pm »
чисто ПГ...  :'(

*GameMaster Level 2.
ex. TAXI,MS-13,BLOODS leader.

“No matter what these people say about me, my music doesn’t glorify any image. My music is spiritual when you listen to it. It’s all about emotion, I tell my innermost, darkest secrets.” - 2pac

Steam account.

Отсутен shlog.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 235
 • Популарност: +15/-13
 • Проф. Д-р.
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #6 на: Јануари 16, 2020, 09:27:05 pm »
единствено пг гледам од твоја страна
погоден во десна нога (незаштитен дел) не симулираш никаква повреда, не паѓаш, не успоруваш
погоден во гради (имаш панцир но чувствуваш преголема болка, куршумот влегува во панцир и со таа
енергија се здобиваш со силен удар во гради и ребра, може и ребра да ти се скршени или внатрешно крварење на бели дробови)

голема глупост што бос на една мафија како негова (според  тема за девелоп) која има традиција и кодекси
што е сам и надвор од возило а посебно во таков дел од град, да не зборам за тоа трчање, спуштање доле во канал, пукање
единствено би го прифатил тоа во случај предходно да бил со возило со некои членови па во бегање завршил сам и трчајќи во тој дел од град
овде старији те учи друкару мора да мучиш, овде старији те учи узми циглу ти у тучи

Отсутен Matthew Hellson"

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 554
 • Популарност: +11/-12
 • Главен и Одговорен
 • Nick на сервер: Matthew Hellson
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #7 на: Јануари 16, 2020, 11:13:31 pm »
единствено пг гледам од твоја страна
погоден во десна нога (незаштитен дел) не симулираш никаква повреда, не паѓаш, не успоруваш
погоден во гради (имаш панцир но чувствуваш преголема болка, куршумот влегува во панцир и со таа
енергија се здобиваш со силен удар во гради и ребра, може и ребра да ти се скршени или внатрешно крварење на бели дробови)

голема глупост што бос на една мафија како негова (според  тема за девелоп) која има традиција и кодекси
што е сам и надвор од возило а посебно во таков дел од град, да не зборам за тоа трчање, спуштање доле во канал, пукање
единствено би го прифатил тоа во случај предходно да бил со возило со некои членови па во бегање завршил сам и трчајќи во тој дел од град
Ти РП гледаш таму кај што прави gfa и каде што го дма ?
Отсутен М И Љ О

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 522
 • Популарност: +7/-3
 • Praam crip walk , ya iam drip jak !
 • Nick на сервер: Predtoa beh Blood sega sum Crip , I'm set trippin' but zabole me dick
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #8 на: Јануари 16, 2020, 11:36:44 pm »
единствено пг гледам од твоја страна
погоден во десна нога (незаштитен дел) не симулираш никаква повреда, не паѓаш, не успоруваш
погоден во гради (имаш панцир но чувствуваш преголема болка, куршумот влегува во панцир и со таа
енергија се здобиваш со силен удар во гради и ребра, може и ребра да ти се скршени или внатрешно крварење на бели дробови)

голема глупост што бос на една мафија како негова (според  тема за девелоп) која има традиција и кодекси
што е сам и надвор од возило а посебно во таков дел од град, да не зборам за тоа трчање, спуштање доле во канал, пукање
единствено би го прифатил тоа во случај предходно да бил со возило со некои членови па во бегање завршил сам и трчајќи во тој дел од град
Ти РП гледаш таму кај што прави gfa и каде што го дма ?
Pistolo e malenko oruzje ne e kalash pa da se rpa i sigurno Tyrese da zastanal da napise /me /do ovoj bi go dmnal , taka da .
AFRO CHARACTER
Keontray (a/k/a Trayy')  Byrd

Отсутен shlog.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 235
 • Популарност: +15/-13
 • Проф. Д-р.
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #9 на: Јануари 17, 2020, 12:07:39 am »
а чекај треба во сред трчање да застане за да напише /ме вади пиштол од појас?
глупи сте или што е работа?
нека се овозможи со скрипта да трча и во исто време да може да се пишува и секој ке користи /ме за ситници
едно е да седиш на фотеља пиеш пиво со екипа и пишеш /ме го вади пиштолот од појас и флекса
а друго е да си во сред акција и да кочиш се да стопираш за да напишеш /ме

кое дм?
во бегство е од лспд, симулира престапник, веќе е во бегство заради убиство, ке убие пак ако треба


многу сте ограничени, гфа зборите а појма немате во кои услови настапува на сила тоа правило
овде старији те учи друкару мора да мучиш, овде старији те учи узми циглу ти у тучи

Отсутен AnthonyBonnano

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1427
 • Популарност: +10/-3
 • live a life of dreams
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #10 на: Јануари 17, 2020, 12:18:18 am »
Shlog napisa se kako so treba ne znam so koj um uste kazuvate deka vo vakvi slucki treba da se rpa me vadi deagle , zosto ste tolku ograniceni duri toj da go napisi to pd clen ce go dmni / tazerni nema logika.Vo vakva slucka ko znajs deka si vekje vo begstvo za ubistvo i za da ne te fata ako treba pak ce ubijas , ednas nekoj neka prifati poraz kako so treba.Nema potreba pojce za diskusija vo temava..

Отсутен Човекот на Управата

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 54
 • Популарност: +0/-3
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #11 на: Јануари 17, 2020, 03:19:13 pm »
/me go vadi pistolot od pojas i puka kon Ime_Prezime.
додека го напиша тоа, добил е /cuff и веќе е пред затворо за да го /arrest.

лцн лидер се шета сам како будала, пука се со полицаец, трче у класа костум.
јавно место, осомничен мафија лидер се пука со полицаец како да јадат чоколадо и да одат риби да ловат.
немам коментар. за другото неќам да коментирам.
Директор

Отсутен Matthew Hellson"

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 554
 • Популарност: +11/-12
 • Главен и Одговорен
 • Nick на сервер: Matthew Hellson
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #12 на: Јануари 17, 2020, 03:39:36 pm »
Нема потреба од повекје дискусија 0си е лидерот
Отсутен xsnake

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: терорист
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #13 на: Јануари 17, 2020, 04:06:32 pm »
GFA ti e naj retardiranoto pravilo sto e izmisleno na serverov lol.

Отсутен Човекот на Управата

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 54
 • Популарност: +0/-3
Одг: Разгледајте убаво, сите лидери со врски се
« Одговори #14 на: Јануари 18, 2020, 02:23:30 am »
GFA ti e naj retardiranoto pravilo sto e izmisleno na serverov lol.
правилото си е тамн, не знаат да го користат играчите, а шлафат нешто без врска..
Директор