Јануари 23, 2020, 12:52:50 am

Автор Тема: FLORENCIA 13  (Прочитано 1136 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен josiferbonanno

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
 • Популарност: +3/-0
 • Nick на сервер: Josipher_Bonanno
FLORENCIA 13
« на: Јануари 15, 2020, 09:30:19 pm »
-credits: Calvin Uchiha

Отсутен josiferbonanno

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
 • Популарност: +3/-0
 • Nick на сервер: Josipher_Bonanno
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #1 на: Јануари 15, 2020, 09:30:30 pm »
« Последно менување: Јануари 18, 2020, 06:34:46 pm TheJosiferOfficial. »

Отсутен Malfoy

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 490
 • Популарност: +4/-0
 • kendrick lamar'
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #2 на: Јануари 15, 2020, 09:54:52 pm »

Цитат
Kendrick Dante Lamar, член на бандата Florencia 13, познат како Dante кратко за Kendrick. ФОТО:  LOS ANGELES POLICE DEPARTMENT
« Последно менување: Јануари 20, 2020, 01:26:17 am Malfoy »

Отсутен Calvin Uchiha

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1210
 • Популарност: +62/-6
 • president of los santos
 • Nick на сервер: Calvin Uchiha
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #3 на: Јануари 15, 2020, 09:57:40 pm »


 ((Calvin Uchiha 24yo*))


_____________________________________________

good bye dw
_____________________________________________

https://discordapp.com/invite/MFTCvVc

Отсутен Triple X

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 151
 • Популарност: +1/-0
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #4 на: Јануари 15, 2020, 10:03:53 pm »
Резервирано


Отсутен Matthew Uchiha'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 398
 • Популарност: +17/-6
 • madrista.
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #5 на: Јануари 15, 2020, 10:04:20 pm »

Matthew Uchiha, или познат под прекарите "Matt" и "Струја" е Мексиканско дете родено во Мексико. Тој е роден на 18.01.1990 година во болницата во Мексико. Matt до својата 5 та година бил мирно и повлечено дете, не се дружел со многу деца и не имал никаков контакт со нив. Се додека не тргнал на училиште. Кога наполнил 6 години, прв пат е забележана неговата интелегентна страна, а тоа е пеењето. Бил заљубен во музиката, дури некогаш составуал и свои песи.Се додека не дошло до најголемата трагедија која го спречила "Matt" да ја развива својата љубов кон музиката. Имено на 18 Декември 2005 година во Мексико избила војна, меѓу белата и црната раса. Тогаш познатите банди, се тепале и убивале за својте цели, а тоа се што повеќе територии да бидат нивни. На тој ден во 14:00 часот, по локално време во Мексико, родителите на Matt биле жртви на напад со огнено оружје. Имено, на семафорите во Мексико 4 ца црнци влегувале во колите на белата раса, со една и единствена причина, да бидат ограбени и убиени. Родителите на Matt, биле пукани со огнено оружје, додека полицијата и докторите од Државната болница во Мексико, направиле убид на местото на настанот, била константирана смрт на родителите на Mat. После 1 месец, од смрта на родителите на Mat, бил однесен во домот за сираци, каде седел до својата 15-та година. Таму запонал многу други деца, со кој потоа станува другар, и го дели животот со нив. Имено, после напуштањето на домот по 15-та година, оди кај својот другар од домот за сираци. Пошто другарот на Mat бил полнолетен, тие ја делеле куќата која тој ја наследил како полнолетен од својте родители кој исто така биле убиени. После напуштањето на домот, Mat одбива средно училиште, кое во тогашно време не било задолжително. Тој живеел во домот на другар му, делеле ист живот и исти маки. Седеле на улица со постари луѓе од Мексико, со кој за прв пат се сретнал со најголемиот предизвик во животот, а тоа е да се дрогира. Прв пат пробал трева на 17 години, со што дрогата му помогнува да заработува доволно пари и да реши да се исели од Мексико. Ноќта 27.06.2010 имало вооружен напад во населбата на Mat во која што тој живеел. Нападот бил терористички со што Mat го напуштил градот во кој што живеел. Додека другарот негов, со кој што го делел животот цели 5 години умира од предозирање. Наредното утро, Mat илегално ја преминува границата со лажни документи, и доаѓа до Бразил. Таму се сретнува со негов роднина, близок со неговите родители. Неговиот роднина му ги средува документите и со што тој престојувал 3 месеци во Бразил. Тој му средил работа и му нашол куќа во Los Santos, град во Америка. Тој го напушта Бразил безбедно без никакви сомнежи, се сместува во населбата Willowfield која што е позната како мирна населба и во која доминира Мексиканското население, и белата раса. Сам, без никого, никој познат се зблужува со Calvin Uchiha, со што станува најдобар другар. Calvin исто така се занимавал со треви и различни криминали што не биле во опсег на законот. Тој го запознава со некој битни фаци од Willowfield, со што Mat е безбеден човек и може безбедно да живее во Los Santos. Тој незнаел во каква битна ствар влегол. Имено, во Willowfield постоела банда наречена "Florencia 13" која што е мексиканса банда, и има голема омараза кон црнците. Имено доаѓа до средба со Jeffe'to на таа банда познат како Josen Bonanno. Josen ја стекнува довербата од Mat, со што му дава неколку битни ствари да заврши, а тоа е да продава дрога и да ги дава парите на Josen. Денеска Mat безбедно живее во Willowfield и секој ден прави различни ствари со што бандата "Florencia 13" ја доведува на поголемо ниво. Со тек на време, доаѓа до својата прва тетоважа а тоа е "F-13" која што ја означува љубовта кон бандата.
« Последно менување: Јануари 17, 2020, 01:27:28 am Matthew Uchiha' »

Отсутен Rowwer_Lewis

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 153
 • Популарност: +7/-2
 • Nick на сервер: Rowwer_Lewis
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #6 на: Јануари 15, 2020, 10:07:30 pm »
Изгледот на Rowwer

Rowwer "El Row" Lewis е роден 2000 година во Лос Сантос.Неговите родители се умрени кога Rowwer имал само 12 годино во сообраќајна несреќа а Rowwer е присвоен во децки дом каде што таму почињаат неговите први тепачки. Rowwer уште од 16годишна возраст е уапсен од страна на Los Santos Police Departmen (LSPD) поради соучество во тепачка и уништување на возила. Rowwer бил задржан во полициска станица само 1 вечер а потоа ослободен и пратен кај својата баба. Rowwer на 17годишна возраст побегнал од својата баба бидејки бабаму го држела цели денови заклучен во соба потоа се преселил кај неговиот брат Luis во Willowfield , каде што неговиот живот се променил за голем степен. Rowwer влегол во сосема нова средина каде што секојдневно се продава дрога, оружје, голем број тепачки , кражби и слично. Rowwer денес има 19 години и живее во Willowfield заедно со неговите другари со кој што дружат со уште многу други луѓе од неговата возраст. Тој го изгуби брат му во престрелка со ривалите на гангот . После тоа таа влегува во истиот ганг каде што беше брат му под име "Florencia 13"..

Отсутен Albert

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
 • Популарност: +0/-0
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #7 на: Јануари 15, 2020, 10:09:24 pm »
Рез
Prava ljubav ne nalazi mane,
al kad dodje druga tu vec
nastane klanje,stigne tuga i tu
nastane sranje,od dve ostanu nula
ali zivimo dalje...

Присутен Непотребно Е

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 324
 • Популарност: +4/-1
 • Trap Guru Boss
 • Nick на сервер: Luis Latinson
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #8 на: Јануари 15, 2020, 10:12:52 pm »
Lui сликан во El Corona


Luis е роден во Мексико, поточно во градот Ел Салвадор.
Тој е роден на 12.6.1993 година во Мексико, Ел Салвадор.
На својте 8 години се преселува во Лос Сантос во маалото на Ел Корона.
Тој завршува основно училиште и почнува да се дружи со генгбенгери од
Ел Корона познати под името "Florencia-13".
Генгбенгерите почнуваат да му даваат да дила дрога на нивни муштерии со тоа
почнува животот на Luis  во кариерата на "Florencia-13".
По извесно време генгбенгерите стекнуваат доволно голема доверба
во него што го назначуваат главен на лабараторијата за одгледување на марихуана
притоа што се продава на улиците во Ел Корона.Тој сеуште се занимава со
одледувањето на марихуаната за да може "Florencia-13" да се стекне со пари.
Тој исто така продава на улиците на Ел Корона и дава на негови луѓе да продаваат.
Тој живее во скромна куќа во Ел Корона заедно со May(Mayweather Holzman).
May го запознава кога пристигнува во Ел Корона и он го обучува околу
одгледувањето на марихуаната.Затоа до ден денес May  му е десна рака на Luis.
Luis се труди многу околу одржување на генгот.
« Последно менување: Јануари 22, 2020, 04:59:30 pm Непотребно Е »

Отсутен Peter Wehman

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 337
 • Популарност: +22/-8
 • Administrator level 0
 • Nick на сервер: Peter_Wehman
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #9 на: Јануари 16, 2020, 12:53:57 am »


Salvatore 22/yo
« Последно менување: Јануари 16, 2020, 01:35:47 am Peter Wehman »
 

Batice zasto se tripujes da si neka rap figura tvoja prica vodu ne pie zato sto je trula !


Отсутен Peter Wehman

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 337
 • Популарност: +22/-8
 • Administrator level 0
 • Nick на сервер: Peter_Wehman
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #10 на: Јануари 16, 2020, 02:39:12 am »
« Последно менување: Јануари 16, 2020, 02:07:06 pm Peter Wehman »
 

Batice zasto se tripujes da si neka rap figura tvoja prica vodu ne pie zato sto je trula !


Отсутен Calvin Uchiha

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1210
 • Популарност: +62/-6
 • president of los santos
 • Nick на сервер: Calvin Uchiha
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #11 на: Јануари 16, 2020, 05:19:50 pm »


_____________________________________________

good bye dw
_____________________________________________

https://discordapp.com/invite/MFTCvVc

Отсутен Rowwer_Lewis

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 153
 • Популарност: +7/-2
 • Nick на сервер: Rowwer_Lewis
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #12 на: Јануари 16, 2020, 05:21:05 pm »
First Deal


Отсутен Rowwer_Lewis

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 153
 • Популарност: +7/-2
 • Nick на сервер: Rowwer_Lewis
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #13 на: Јануари 16, 2020, 05:21:37 pm »
Bring the money back


Отсутен Rowwer_Lewis

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 153
 • Популарност: +7/-2
 • Nick на сервер: Rowwer_Lewis
Одг: FLORENCIA 13
« Одговори #14 на: Јануари 16, 2020, 06:19:39 pm »
12 seconds of death