Јануари 23, 2020, 12:52:45 am

Автор Тема: Факција: Florencia 13 - Дискусија  (Прочитано 488 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Matthew Uchiha'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 398
 • Популарност: +17/-6
 • madrista.
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #15 на: Јануари 15, 2020, 01:52:31 am »
https://www.youtube.com/watch?v=mNIe8cqYeEk

Во видеото е се објаснето, така да chill.
Josifer si e aren , ali ti si klasicno civilce  :-*
valjda za tebe zboris deka si civil

sorry ti bese lsrp+ rper ne sum jas na tvoe nivo

Отсутен Moozo

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 90
 • Популарност: +0/-0
 • Коју послуку порати , коме ?
 • Nick на сервер: Макавели
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #16 на: Јануари 15, 2020, 01:53:02 am »
Пишав и пред некој ден у тема некоја што ја отвориле и сега ќе пишам.
Не сум бил во таа банда но според тоа што го има на јутуб дали е само higlight или
просечно рп е интересно со толку членови собрани на едно место. Можеби рп то не било
коректно баш но размислете дека на дв неможе да се одржи правилно рп . Значи факција на место
со рп и во доволна мерка заебанција, секоја чест . Треба пак да се вратат на старото ниво!
Jacob Flynn

проф.др.Buford BatesОтсутен Peter Wehman

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 337
 • Популарност: +22/-8
 • Administrator level 0
 • Nick на сервер: Peter_Wehman
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #17 на: Јануари 15, 2020, 01:53:46 am »
Neznam sto tolku ja mrazite f13 , ako mozete podobro probajte ,dosta HATE !
 

Batice zasto se tripujes da si neka rap figura tvoja prica vodu ne pie zato sto je trula !


Отсутен Matthew Uchiha'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 398
 • Популарност: +17/-6
 • madrista.
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #18 на: Јануари 15, 2020, 01:54:41 am »
Kako Mathew uchiha napalen  nema ko so gleam po temitr so se kara samo on.
Inace za predhodnata f13 bese bese dobra, a za segasnata ke videme.
brat i tebe da ti kazuvaat nesto sto ne e taka i ti ke se karas izvini neso ako sum ti zgresil ali valjda sum u pravo..?

Отсутен Albert Fasciano

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 145
 • Популарност: +34/-1
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #19 на: Јануари 15, 2020, 01:55:32 am »
Neznam sto tolku ja mrazite f13 , ako mozete podobro probajte ,dosta HATE !
Не обзервираш работи соодветно, фактички бираш - шо е малку не океј за админ ама нема врска. И убаво прочитајте пред да се карате, барем една нормална тема? Не барам многу барем мислам.

Отсутен Jack.Bryan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1282
 • Популарност: +36/-19
 • Outlaws President!
 • Nick на сервер: Jack Bryan
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #20 на: Јануари 15, 2020, 02:33:19 am »
Не сваќате дека ДМ, РП еднаш на три дена за видео и видеа местени со 2 кадри фатени и иста музика не е рп? Им даваше пари гунови и затоа вриеше членови. Florencia никогаш немала правилен develop на сервер, 2 дена ќе почнеа ќе рпаја после дмаја.
Оти бе да нема правилен девелоп, баш тогаш не рпав јас во флоренциа, ама сега денес прошетав околу, порпав со членови и БАМ. Прејако рпаат за почеток, баш правилен девелоп имаат, не знам во што е проблемот.
Police Officer III - Jack Bryan


LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT - "To Protect and To Serve"http://dw-game.info/forum/index.php?topic=33390.0

Отсутен King James

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 496
 • Популарност: +3/-34
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #21 на: Јануари 15, 2020, 04:13:42 am »
Odma hejt pocna haha civilki

Отсутен Matthew Hellson"

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 554
 • Популарност: +11/-12
 • Главен и Одговорен
 • Nick на сервер: Matthew Hellson
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #22 на: Јануари 15, 2020, 06:51:06 am »
Супер беше се, одлично РП имаше .. Бонано убаво си ја водеше, ако не беше добро водена немаше да има толко членови
Отсутен Kenneth Bridges

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1183
 • Популарност: +102/-9
 • “Peace begins with a smile..” †
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #23 на: Јануари 15, 2020, 12:49:33 pm »
20 likova u gengu trebache nam harem

*GameMaster Level 2.
ex. TAXI,MS-13,BLOODS leader.

“No matter what these people say about me, my music doesn’t glorify any image. My music is spiritual when you listen to it. It’s all about emotion, I tell my innermost, darkest secrets.” - 2pac

Steam account.

Отсутен Triple X

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 151
 • Популарност: +1/-0
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #24 на: Јануари 15, 2020, 02:35:50 pm »
Делата прават а не зборовите , се гледаме со почит ваш Џокер Heavy ;)


Отсутен umomgay

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 118
 • Популарност: +6/-1
 • Nick на сервер: NEAMBE
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #25 на: Јануари 15, 2020, 03:16:37 pm »
Секој втор што вика дека ''Florencia'' се исти кадрови иста музика.
Да ве прашам нешто.
Како прво вие ни тоа не го можевте тогаш плукавте по ''Florencia''
Како второ сте немале пристап до неа само видеа од YouTube
Како трето потешко беше да бидеш дел од  ''Florencia''  туку на друго место да земеш /invite.
Како четврто научете се да подржувате некој во нешто што успеал.
Како петто ако дмале по сервер тоа го правеле чисто ради забава и за видеа на YouTube.


lol

Отсутен Gustavo Padilla

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 27
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Gustavo Padilla
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #26 на: Јануари 15, 2020, 03:40:21 pm »
Kako Mathew uchiha napalen  nema ko so gleam po temitr so se kara samo on.
Inace za predhodnata f13 bese bese dobra, a za segasnata ke videme.
brat i tebe da ti kazuvaat nesto sto ne e taka i ti ke se karas izvini neso ako sum ti zgresil ali valjda sum u pravo..?
rabotata e so gleam deka se karate po forum za glupos namesto druzba/pomos od site vie se karatte koj e podobar. ..

Отсутен Cif of Polis 🚓👮

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 89
 • Популарност: +1/-0
 • One and only V E L E
 • Nick на сервер: Joseph Pelayo
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #27 на: Јануари 15, 2020, 04:08:08 pm »
Low mindset lider, nepismeni, uzasen develop.
Joseph Pelayo a.k.a. V E L E

former police simulator

former member of Dream World community who is credited with your knowledge of law enforcement RP

Отсутен Delmar Collins ex thiago izqiuerdo

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 202
 • Популарност: +2/-3
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #28 на: Јануари 15, 2020, 04:15:21 pm »
Low mindset lider, nepismeni, uzasen develop.

кажа во 3 збора, тоа го зборам.

Отсутен Triple X

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 151
 • Популарност: +1/-0
Одг: Факција: Florencia 13 - Дискусија
« Одговори #29 на: Јануари 15, 2020, 04:30:00 pm »
Low mindset lider, nepismeni, uzasen develop.
колку личен си ти другар пошто дволичен не си а не си ни троличен столичен си, башка си  како стол