Јануари 23, 2020, 12:53:37 am

Автор Тема: изработка сигнатуре 2x  (Прочитано 74 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Settimo Accardi

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 548
 • Популарност: +5/-2
 • Muki_King
изработка сигнатуре 2x
« на: Јануари 11, 2020, 01:25:06 am »
Користен програм: Photoshop
Време на изработка: 5minuti
Слика од изработка: https://imgur.com/2fWnV0l.png https://i.imgur.com/VskeQk6.png

« Последно менување: Јануари 11, 2020, 02:03:44 pm Settimo Accardi »Отсутен Fabiano Bassо

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 262
 • Популарност: +95/-0
 • Leader:MRD,TAXI,
 • Nick на сервер: Fabiano_Basso
Одг: изработка сигнатуре
« Одговори #1 на: Јануари 11, 2020, 05:28:14 am »
Јако е!Отсутен ꧁☬ЃОШ☬꧂

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1009
 • Популарност: +29/-13
 • М̶а̶л̶о̶ ̶ј̶а̶ч̶и̶ ̶г̶а̶с̶
Одг: изработка сигнатуре
« Одговори #2 на: Јануари 11, 2020, 02:32:30 pm »

Отсутен Settimo Accardi

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 548
 • Популарност: +5/-2
 • Muki_King
Одг: изработка сигнатуре 2x
« Одговори #3 на: Јануари 11, 2020, 09:24:53 pm »
HvalaОтсутен Matthew Hellson"

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 554
 • Популарност: +11/-12
 • Главен и Одговорен
 • Nick на сервер: Matthew Hellson
Одг: изработка сигнатуре
« Одговори #4 на: Јануари 13, 2020, 03:59:30 am »
Отсутен ᴀᴢᴢᴏʟɪɴᴏ ᴘᴀᴄᴄɪᴏʀᴇᴛᴛɪ

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 367
 • Популарност: +4/-0
 • Nick на сервер: Azzolino_Paccioretti
Одг: изработка сигнатуре
« Одговори #5 на: Јануари 13, 2020, 11:48:05 pm »

Отсутен Anthony Ventura

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 53
 • Популарност: +1/-1
 • T O M C H E
 • Nick на сервер: Anthony_Ventura
Одг: изработка сигнатуре 2x
« Одговори #6 на: Јануари 14, 2020, 03:11:26 am »
Добааааааар!

VENTURA

Отсутен Warren Griffin

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 367
 • Популарност: +6/-0
 • Nick на сервер: Masaru Takumi
Одг: изработка сигнатуре 2x
« Одговори #7 на: Јануари 14, 2020, 12:11:56 pm »
Јаки, али 2та подобра е некако по мој укус.

Na suskavcu mi blei aligator gric-gric

Отсутен Settimo Accardi

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 548
 • Популарност: +5/-2
 • Muki_King
Одг: изработка сигнатуре 2x
« Одговори #8 на: Јануари 15, 2020, 12:40:36 pm »
Fala na siteОтсутен banana

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Banana
Одг: изработка сигнатуре 2x
« Одговори #9 на: Јануари 15, 2020, 02:53:22 pm »
Топ е, мислам дека порано ги правеа така со Brush или не ?

Отсутен Settimo Accardi

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 548
 • Популарност: +5/-2
 • Muki_King
Одг: изработка сигнатуре 2x
« Одговори #10 на: Јануари 18, 2020, 01:10:40 am »
Fala mnogu
Inace da poranoОтсутен Џерсеј ツ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 402
 • Популарност: +22/-0
 • Be smart, act like a fool!
Одг: изработка сигнатуре
« Одговори #11 на: Јануари 21, 2020, 08:21:56 pm »