Февруари 20, 2020, 09:37:15 am

Автор Тема: » Lorenzo Patterson - SWAT  (Прочитано 587 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
» Lorenzo Patterson - SWAT
« на: Декември 14, 2019, 08:16:17 pm »Лорензо Паттерсон, војник кој служи во војската на државата Сан Андреас,
моментално Лорензо е сместен во Либерти Сити каде што работи од неговата
23 годишна возраст.Служел во една од големите војни, исто така има големо
медицинско познавање за на терен, може да третира мали рани.. на неговиот
најдобар другар од 12 годишна возраст Нери Корело, кој бил застрелан од
полу-автоматска пушка во военото поле му го извадил куршумот и му го
спасил животот, има неколку медали и е заслужен за притворање на едни
од најголемите сериски убијци во Либерти Сити со име Евгениј Малкович.
После долго служење во војската на Либерти Сити, неговиот командир
Хуан Рамирез добива писмо од војската на Сан Андреас, за преместување
на заменик командирот Лорензо да оди и да работи во специјалната единица
таканаречена СВАТ со седиште  во градот Лос Сантос.

Име: Лорензо Паттерсон
Години: 32
Средно образование: Медицинско Училиште
Факултет: Војничка Академија
« Последно менување: Декември 15, 2019, 06:28:25 pm pattersonL_ »

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #1 на: Декември 14, 2019, 08:25:44 pm »
Лорензо Паттерсон е испратен да работи во градот Лос Сантос.
Пристигнува во Лос Сантос со приватно возило и се јавува на бројот
070-587-931 кој му беше даден од страна на неговиот командир Евгениј.
Првата средба помеѓу Лорензо и командирот Бацк.

« Последно менување: Декември 14, 2019, 08:31:09 pm pattersonL_ »

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #2 на: Декември 15, 2019, 06:49:39 pm »
Лорензо добива куќа од државата во која ке живее во Лос Сантос.


Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #3 на: Декември 15, 2019, 07:35:47 pm »
Првиот тренинг на Лорензо Паттерсон, во специјалната единица во Лос Сантос.Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #4 на: Декември 16, 2019, 01:37:49 am »
Целиот тим на С.В.А.Т, предводен од командирот Бацк
се упати во болницата Адора во врска со некој проблем.

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #5 на: Декември 16, 2019, 10:52:13 pm »
Лорензо после неговиот тренинг беше повикан од неговиот командир Мајкл,
но пред да стигне до локацијата имаше некои проблеми во Гленпарк.
Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #6 на: Декември 16, 2019, 11:18:34 pm »
Сопирање на осомничените, апсење на истите.
Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #7 на: Декември 16, 2019, 11:47:44 pm »
Испрашување на осомничен.
Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #8 на: Декември 17, 2019, 07:29:34 pm »
Затворање на еден од осомничените, казнет со затворска казна од половина година.


Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #9 на: Декември 17, 2019, 09:54:45 pm »


« Последно менување: Декември 17, 2019, 10:22:56 pm pattersonL_ »

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: » Lorenzo Patterson - SWAT
« Одговори #10 на: Декември 17, 2019, 10:59:56 pm »