Февруари 20, 2020, 09:36:57 am

Автор Тема: Tepleraton Rastavez  (Прочитано 1009 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Wrestler

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: wRESTLER_bMW
Одг: Tepleraton Rastavez
« Одговори #30 на: Февруари 12, 2020, 04:33:57 pm »
.
« Последно менување: Февруари 12, 2020, 07:03:26 pm Wrestler »

Отсутен Wrestler

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: wRESTLER_bMW
Одг: Tepleraton Rastavez
« Одговори #31 на: Февруари 12, 2020, 07:06:25 pm »
.
« Последно менување: Февруари 14, 2020, 01:42:24 am Wrestler »

Отсутен Nicholas Santorini™

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 227
 • Популарност: +2/-3
 • G.O.A.T !
 • Nick на сервер: Nicholas Santorini
Одг: Tepleraton Rastavez
« Одговори #32 на: Февруари 13, 2020, 07:23:40 pm »Доколку сакате да се пожалите од овој Админ потполнето го формуларот

Име и презиме на Админот: Tepleraton Rastavez
Име и презиме ваше: Nicholas Santorini
Причина: Па на тему се гледа јасно он ме става за ДМ а овој му текнува и му враќа у тема дека ке ме казни за НОН РП а ние робавме сс мои членови и по мвр дмасмо аниелло беше он и ништо не кажа , гледа се све јасно и сакам да иде довн овој.
Доказ (Слика/Видео): http://dw-game.info/forum/index.php?topic=73552.0 - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=73590.0
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Пораката мора да биде цитирана, во спротивно ќе биде избришана !

Јас не гледам докази ти од кој си затворен и колку а казнет си за НонРп неможеш ти ако робаш и кај видиш цивил некој со цивилно авто да го дмаш правилно си казнет.
« Последно менување: Февруари 19, 2020, 04:10:27 pm Tery Wilson »


Отсутен Eddie Quenton

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 47
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: //
Одг: Tepleraton Rastavez
« Одговори #33 на: Февруари 16, 2020, 04:35:45 pm »Доколку сакате да се пожалите од овој Админ потполнето го формуларот

Име и презиме на Админот:Tepleraton Rastavez
Име и презиме ваше:Eddie Quenton
Причина:Нема никакво ПГ а ако има ПГ сакам да ми дај доказ дека сум ПГАЛ а не да се прае паметен и шериф на сервер
Доказ (Слика/Видео): https://imgur.com/a/LhqOSyw
ИЗВЕСТУВАЊЕ: Пораката мора да биде цитирана, во спротивно ќе биде избришана !

https://imgur.com/a/YNPO2xw?fbclid=IwAR2WElrFIV3KdL3XKskkFaNDgdiYozJZwjzg61Q4_k5Hl7y7jooXiVlZ2vs
Според овие докази си правилно казнет неможете така да летите на сервер и да влегувате преку 3 авта у ПНС
« Последно менување: Февруари 19, 2020, 04:32:59 pm Tery Wilson »