Декември 13, 2019, 05:03:41 am

Автор Тема: My name is Jay nigga'  (Прочитано 111 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
My name is Jay nigga'
« на: Декември 04, 2019, 09:21:44 pm »

( Jay сликан од другар на улица , како пали џоинт )

било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #1 на: Декември 04, 2019, 09:23:04 pm »
Се зборува за млад тинејџер кој целото детство го поминува на улица со секакви предизвици. За почеток се тагира на секој втор sид , се потпишува и јади гомна со натписи за некој од злобните соседи претставува голем проблем за комшилуко. Краде по маркетите , се тепа со секакви џанќери кој наминуваа во idle' , малтретира помала генерација од него.
« Последно менување: Декември 04, 2019, 09:35:21 pm Jay Carlson »
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #2 на: Декември 04, 2019, 09:23:37 pm »
« Последно менување: Декември 04, 2019, 09:31:27 pm Jay Carlson »
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен carlouu

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 73
 • Популарност: +2/-0
 • da pominam da te zeam ili da zeam da te pominam ?
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #3 на: Декември 04, 2019, 09:41:48 pm »
so masina imas be drugar
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #4 на: Декември 05, 2019, 12:44:40 am »
so masina imas be drugar

60k bate , sega smetaj ti :D
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Dida

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 880
 • Популарност: +53/-11
 • Слободен сум само во мојата астрална проекција.
 • Nick на сервер: Andrew_Dida
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #5 на: Декември 05, 2019, 12:56:23 am »
Интересно, уште слики на резолуција 750х600 и текст преку фотошоп со /блиндфолд и ќе биде гром.

Отсутен diesol0

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 206
 • Популарност: +0/-1
 • Nick на сервер: Brendon Crooks
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #6 на: Декември 05, 2019, 12:56:47 am »

Отсутен Janieck Devy

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 104
 • Популарност: +2/-0
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #7 на: Декември 05, 2019, 08:34:28 am »
ошишај се бе , косата џоа грмушки ти е  ::)

Отсутен simon cambeiro

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 641
 • Популарност: +24/-1
 • Ич кур не ме боли
 • Nick на сервер: Simon_Cambeiro
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #8 на: Декември 05, 2019, 09:26:03 am »
Супер.Отсутен Sgt. Bernachon

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 82
 • Популарност: +1/-0
 • Hug a police officer. It's the law
 • Nick на сервер: Michael Bernachon
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #9 на: Декември 05, 2019, 10:58:15 am »
Хмм... :-*

$$ Michael Bernachon $$

Police Officer Michael Bernachon

Integrity
Courage
Honor

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #10 на: Декември 05, 2019, 01:32:43 pm »
Интересно, уште слики на резолуција 750х600 и текст преку фотошоп со /блиндфолд и ќе биде гром.

За резолуција че средиме , а со фотошоп не се разбирам оти немам користено. Ако си за да објасниш пиши..
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #11 на: Декември 05, 2019, 01:41:17 pm »
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #12 на: Декември 05, 2019, 03:26:35 pm »
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #13 на: Декември 05, 2019, 04:32:23 pm »
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019

Отсутен Jay Carlson

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 244
 • Популарност: +9/-1
 • Law Enforcement simulator.
Одг: My name is Jay nigga'
« Одговори #14 на: Декември 05, 2019, 04:33:40 pm »
било је то некад давно


http://es - rp.mk/index.php EastSideRolePlay FORUM ( spoj - )
https://dis cord.gg/rB2khF ( spoj dis so cord )
IP: server.es - rp.mk:7777 ( spoj - )
20-26/12/2019