Декември 13, 2019, 04:48:16 am

Автор Тема: 🚔 Special Weapons And Tactics - Official Theme 🚔  (Прочитано 393 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Back Jacke

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 244
 • Популарност: +5/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
🚔 Special Weapons And Tactics - Official Theme 🚔
« на: Декември 04, 2019, 07:51:39 pm »

SWAT - special weapons and tactics

SWAT e воена специјална единица , која е обучена за борба против тероризмот како и голем број на акции кои се специфични и се сметаат за голем ризик . Создадена е во 1960-тите за да се справи со немирите или насилните конфронтации со криминалците . Располагаат со разни видови на оржужја како и разни оклопни возила . SWAT користи специјални оружја и тактики и затоа таа е толку популарна и ги извршува своите цели беспрекорно . Заслуга за ова не се само тактиките и оружјата туку и тренинзите обуката и целиот процес за станување на SWAT member . SWAT исто така има како и копнени така и воздушни единици како и снајперисти од првата класа . Членовите на SWAT не седат наоколу и чекаат да искочи некоја итна ситоација тие најчесто работат во ЛСПД , но доколку се појави потреба за дејствување тие се првите на повик преку радио или пак телефонски повик . До имињата на припадниците на SWAT не може да дојде никој тие се во држат во голема тајност , и поради тоа истите припадници носат маски за време на акциите .

SWAT - special weapons
SWAT - користи Semi Automatic оружја и тоа :

- Glock 19

Five-SeveN


SWAT - special weapons
SWAT - користи  Automatic оружја и тоа :

-Colt M16A2
Heckler & Koch MP5SWAT - swat vehicle
SWAT користи разни видови на како оклопни така и цивилни возила . Oклопните возила најчесто се користат во тактички операции каде се спасуваат луѓе , се вршат маневрации и слично . SWAT поседува и хелихоптери кои служат за воздушно извидување , SWAT исто така користат и навидум нормални коли кога има потреба осомничениот да се однесе некаде а притоа да не биде приметливо , ниту пак некој да се сомнева , оваа метода се користи и во други случаеви како камуфлажа во одредени ситоации .SWAT - special tactics
« Последно менување: Декември 07, 2019, 11:50:06 pm Back Jacke »

Back Jacke Hitman - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60090.0   ( Dead )Отсутен Back Jacke

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 244
 • Популарност: +5/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #1 на: Декември 04, 2019, 11:58:30 pm »
рез

Back Jacke Hitman - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60090.0   ( Dead )Отсутен Frank_Scalice

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 555
 • Популарност: +5/-1
 • Nick на сервер: Frank_Scalice ex:MS-13 leader
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #2 на: Декември 04, 2019, 11:59:42 pm »

((S.W.A.T Commander Frank))

Frank Scalice 37 годишен човек,командер во S.W.A.T.Живее заедно со
неговата фамилија има жена и 2 деца живее во скромно и среќно семејство.
Кој се залага за правдата во својата држава.Сака да воведе и да биде се во најдобар
ред и мир.
« Последно менување: Декември 05, 2019, 12:51:01 am Frank_Scalice »Отсутен Frank_Scalice

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 555
 • Популарност: +5/-1
 • Nick на сервер: Frank_Scalice ex:MS-13 leader
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #3 на: Декември 05, 2019, 12:51:14 am »
резОтсутен AnthonyBonnano

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1376
 • Популарност: +9/-3
 • live a life of dreams
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #4 на: Декември 05, 2019, 12:53:14 am »
Ајде да ве видиме , топ е  :-*
gang simulator

Отсутен Kenneth Bridges

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 971
 • Популарност: +73/-8
 • ex. gamemaster level 1.
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #5 на: Декември 05, 2019, 12:59:04 am »
одлично
Too many thoughts on my mind I can't sleep at night, so I just keep writing,I don't need no help I don't need opinions so! 🔥

Kenneth Bridges - active

my thread - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=64378.0
official thread bloods / 68 - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=64337.0

Отсутен diesol0

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 206
 • Популарност: +0/-1
 • Nick на сервер: Brendon Crooks
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #6 на: Декември 05, 2019, 01:00:28 am »
ekstra stars

Отсутен Theodore Bickford

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 283
 • Популарност: +8/-0
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #7 на: Декември 05, 2019, 01:19:44 am »
Одлично сработена тема, доста познавање !!!

Отсутен Mike Jack

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 38
 • Популарност: +2/-1
 • Nick на сервер: Mike Jack
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #8 на: Декември 05, 2019, 12:13:06 pm »
001.Mike Jack официјална тем за рп SWAT..... http://dw-game.info/forum/index.php?topic=63809.0
Vice Commander

Отсутен Nobz_Yen

 • Leader
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 120
 • Популарност: +5/-0
 • MS13 - Gang Bang
 • Nick на сервер: Nobz_Yen
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #9 на: Декември 05, 2019, 03:39:22 pm »
Напред срцки
Info : Promovirani ste vo lider da vodite Org/Banda/Mafia od strana na Steven_Seagal
Hitman
Taxi
MS13

Отсутен Hu$tla

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 235
 • Популарност: +2/-0
 • carlo howard i rodney go koristat forumo kopilj
 • Nick на сервер: go nemam
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #10 на: Декември 05, 2019, 05:31:54 pm »
dobri ste
when praskata said "ka6kavalo u tinex mi go se4at tanko" i felt that.

Отсутен Back Jacke

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 244
 • Популарност: +5/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #11 на: Декември 05, 2019, 07:20:57 pm »Back Jacke Hitman - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60090.0   ( Dead )Отсутен karpalak

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 293
 • Популарност: +6/-3
 • Ex.MS13/FBI Leader!
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #12 на: Декември 05, 2019, 08:45:50 pm »
edit katastrofa e lider si sredi si malce lider probaj poubavo sekoj trud se ceni.

Верба во бог МАКЕДОНЕЦ до ГРОБ.


Отсутен Back Jacke

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 244
 • Популарност: +5/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #13 на: Декември 05, 2019, 08:50:19 pm »
edit katastrofa e lider si sredi si malce lider probaj poubavo sekoj trud se ceni.
Не го сметам за критика затоа што не кажа што е лошо во рп во

Back Jacke Hitman - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60090.0   ( Dead )Отсутен Back Jacke

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 244
 • Популарност: +5/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: Special Weapons And Tactics - Official Theme
« Одговори #14 на: Декември 07, 2019, 01:03:36 am »


Back Commander во SWAT  има 34 години е префрлен од Navy Seals
 во SWAT . Нема ниту жена ниту родители . Живее за татковината правдата и гордоста .

Back Jacke Hitman - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60090.0   ( Dead )