Декември 14, 2019, 12:37:39 pm

Автор Тема: [Прашање] Photoshop background tool.  (Прочитано 16 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен kik0

  • Наш човек
  • **
  • Пораки: 482
  • Популарност: +11/-2
  • 🐊
  • Nick на сервер: james smithson
[Прашање] Photoshop background tool.
« на: Декември 03, 2019, 01:26:56 pm »
Прашање: Па сакам да направам како текст и бели точки ми остава меѓу буквите пробувам да ги тргнам цел текст ми иде. Некоја помош или друг начин да им тргнам позадина?
Детално објаснување (Доколку е потребно): https://imgur.com/FBDAHX9
LIVE THIS WILD .

Отсутен me mrzi

  • Наш човек
  • **
  • Пораки: 231
  • Популарност: +3/-11
Одг: [Прашање] Photoshop background tool.
« Одговори #1 на: Декември 03, 2019, 05:23:16 pm »
ne ti e savenata slikata u dobar kvalitet kako prvo

kaj belite zumiraj i so magic wand tool

simni ponova ps verzija

mozes so lasso tool da se macis ako sakas

ako ti ide cel tekst selektiranoto go prevrti odvnatre