Декември 13, 2019, 04:49:54 am

Автор Тема: Правило за отварање на тема  (Прочитано 40 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен n͓̽o͓̽e͓̽l͓̽l͓̽e͓̽ s͓̽t͓̽r͓̽o͓̽k͓̽e͓̽r͓̽.

 • Support
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 792
 • Популарност: +7/-13
 • Јас не воведувам ред, јас сечам глави.
 • Nick на сервер: Noelle_Stroker
Правило за отварање на тема
« на: Декември 02, 2019, 03:12:20 pm »

1. ФОРМУЛАР: - Доколку сакате да поставите скрипта од PAWNO.
Име и презиме на сервер:
Детално за скрипта:
Слика/видео:
Кодови од скрипта:

НАСЛОВ:
[PAWNO] - Ваш наслов

2. ФОРМУЛАР: Доколку сакате да поставите некоја мапа од МТА/Editor.
Име и презиме на сервер:
Детално за мапа:
Слика/видео:
Кодови од мапа:

НАСЛОВ:
[МАПА] - Ваш наслов

ОПШТИ ПРАВИЛА:
 • Прочитајте: DreamWorld Форум правила
 • Забрането е вреѓање и омаловажување на корисниците по било која основа;
 • Коментарите не секогаш треба да бидат цитирани и треба да имаат врска со темата во која коментирате;
 • Забрането е поставување на дупли постови;

ПОСЕБНИ ПРАВИЛА:
 • Дозволено е рефреширање на вашата тема еднаш на 24часа;
 • Темата мора да е отворена точно и прецизно според горенаведените формулари, во спротивно ќе биде избришана.