Јануари 23, 2020, 01:33:16 am

Автор Тема: The Aryan Nations - Fallen Angels and Sadistic Souls (official theme)  (Прочитано 1709 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
The Aryan Nations - Fallen Angels and Sadistic Souls (official theme)
« на: Ноември 26, 2019, 12:55:33 am »

Основање и почетоци на клубот
Моторџискиот клуб Fallen Angels е првично основан во Texas, USA од страна на Jimmy Sciacca, а истовремено неговата љубов кон моторите ја има и неговиот син Julian, кој е потенцијален наследник на овој клуб. Julian израснува заедно низ Texas со моторџиите од Fallen Angels, се усовршува во механиката на моторите, а истовремено дивее со својата подгрупа низ областа каде што престојува.  Jimmy е успешен и упорен во својата намера, клубот на почетокот брои околу десет членови но со самиот тек на времето клубот се зголемува и зема поголем замав, се формираат кланови коишто се распространети низ Texas. Во меѓувреме неговиот син Julian создава семејство, скромно ја прославува свадбената церемонија на која Fallen Angels се центар на вниманието. После одреден период Julian добива син со Jessica (потекнува од Texas), синот го добива името Michael.


Историја на името „Fallen Angels“
Првично овој клуб го носел името Red Dragons, но додека таткото на Julian глава на тогашниот клуб е на авантуристичко патување низ USA се случува судир измеѓу две моторџиски групи во познат локал. Групите се на исто место, тргнати со иста цел да заобиколат една предвидена целина, настанува расправија измеѓу двајца членови од групите и обичната расправија преминува во најлошото, дел од моторџиите во нив имаат огнено оружје, коешто во самата расправија непромислено го употребуваат. Во локалот започнува жестока тепачка измеѓу моторџиите, лета инвентар а локалот полека се празни, во меѓувреме започнуваат истрелите во кој животот го губат четири моторџии од Red Dragons, меѓу кои е и таткото на Julian, односно главата на моторџискиот клуб Jimmy. После големата загуба на неколку моторџии како и главата на клубот, целиот екипаж одлучува моторџискиот клуб да го носи името Fallen Angels.Jimmy Sciacca (основач - dead)

Патот од Texas, USA до Los Santos, SA
Останатиот дел од екипажот останува на Julian, односно син на Jimmy како и негов наследник. Michael е веќе созреан, целото детство и целата адолесценција ја поминува во Texas со моторџиите, како и останати типови низ неговото маало којшто се измешани во валкани води. Jimmy го пушта својот потенцијален наследник Michael во игра, му дава наредба заедно со уште една подгрупа да продолжи со дивеење низ Texas, започнување големи зделки со цел да се направи голем профит, но покрај загубените животи на моторџиите, се случуваат и други срања во областа, Michael заедно со својата група е фатен од страна на полицијата при силување на девојка. Michael и неговата група се осудени на 10 години затвор, а останатиот дел од клубот како и Julian се беспомошни.

Во меѓувреме Julian дознава за ситуацијата на подгрупата од Fallen Angels, започнува потрагата на решенија но поминува одреден период и све е залудно. Julian го загрозува својот живот, семејство како и клуб со впуштање во водите на лихварството, се задолжува на лихвари со цел да ја спаси навреме подгрупата од зад решетки но обидот е неуспешен. Julian е во тесно, не може да најде начин да го плати долгот па е пронајден од лихварите и избоден до смрт.Julian Sciacca (втор наследник - dead)

Нова ера
Michael пуштен на слобода, заедно со екипата од зад решетките ја анализира смртта на својот татко, гневен е но истовремено и беспомошен, во обид е да пронајде секаков начин за да се врати во нормала моторџискиот клуб Fallen Angels. Michael емигрира од Texas во Los Santos заедно со уште еден од екипата, а останатиот дел го остава во Texas со непозната цел засега. На пат за накај Los Santos, сопатникот на Michael губи контрола врз моторот и го губи животот во сообраќајна несреќа, Michael е уништен. И покрај потешкотиите, Мichael наоѓа начин и го враќа својот пријател во родното место, каде што тој е закопан, a Michael се впушта во нова авантура и трга за Los Santos, со една цел : почеток на нова ера на Fallen Angels.


Michael Sciacca (трет наследник - alive)


History & Ideology
Мото клубот Sadistic Souls е бело-супермацистички илегален мото клуб, основан во 2010 година. Мото клубот има делови во Illinois, Oklahoma, Missouri, Wisconsin, Florida, Pennsylvania, Alabama, Ohio, Tennessee, New Zealand. Sadistic Souls тврдат дека прифаќаат било каков бел националист без оглед на верското уверување. Мото клубот се состои од членови кои се поддржувачи на Ku Klux Clan, Aryan Brotherhood, Public Enemy Number 1, White Power националисти, Nazi skinheads, Neo - Nazi skinheads. Се состои од екс затвореници, поддржувачи, луѓе кои извршиле убиство, кои цел живот придонесувале во име на групата каде што припаѓаат. Мото клубот е со потекло од поранешната „терористичка“ организација The New Order, каде биле уапсени повеќе лица, истите со планови да ограбуваат банки и оклопни возила, труење на води, напаѓање на црнци, Евреи и цивилни организации. Мото клубот е поврзан со нео - нацистичката Aryan Nations.

IMAGERY
Sadistic Souls прикажуваат лого со две S, во форма на гром, да ги прикаже двете молњи на Schutzstaffel (SS) како и други бело-супернацистички групи, Sadistic Souls користи ознаки на Wermacht, како што се Totenkopf, Reichsadler, doppelte Siegrune и Nationalflagge.Metamphetamine Epidemics
„Во четвртокот полицијата изврши рација во имот на во Illinois и ја откри лабораторијата за метамфетамин. Пронајдоа и количини на спид, како и лабораториска опрема и многу токсични и опасни хемикалии. Покрај тоа, имаше шишиња и контејнери со течности и хемикалии кои кога се мешаат произведуваат метамфетамин, запленети се и тетратки со хемиски формули.“


« Последно менување: Декември 02, 2019, 07:32:17 pm Michael Sciacca »
Michael Sciacca - active

Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #1 на: Ноември 26, 2019, 12:56:43 am »
Character development

Michael SciaccaTexas, USA - beginnings
Michael или уште познат како Мike низ своето родно место, лик којшто уште како мал покажува заинтересираност за моторите и се движи по стапките на својот татко. Тој уште од самиот почеток на пубертер и влез во адолесценција започнува со валкани работи, поради непромислените и брзи постапки и неговото внимание 10 години од својот живот ги поминува во затвор кога во меѓувреме го губи својот татко. После одреден период ја одлежува затворската казна и пуштен е на слобода, започнува потрага за подобар живот и емигрира во Los Santos.


Location:Texas, USA
Michael и двајца пријатели закопуваат жив officerLos Santos (Palomino Creek), SA
Michael по пристигнувањето во Los Santos го бара соодветниот човек, претходно предложен од свој помошник и го контактира. Тој е сместен во селото Palomino Creek, во изнајмена викендица. Michael го започнува својот нов живот токму во таа област, каде што врти нов лист и е во обид да ја врати целосно групата Fallen Angels. Во викендицата е планирано на почеток да се организираат мали собири, седенки и забави, пропратени со алкохолни пијалоци, наркотици како и девојки за забава.
« Последно менување: Ноември 26, 2019, 09:20:11 pm Michael Sciacca »
Michael Sciacca - active

Отсутен C O C I

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1298
 • Популарност: +43/-27
 • ja nisam bio krimos, bio sam gospodin.
 • Nick на сервер: Arnold Bontade
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #2 на: Ноември 26, 2019, 01:30:28 am »
Среќно!
Belu skupog odela tu stavite mi sa ledom bocu skupog rosea rashladite me pred nebom.
Baci ruzu kad me spuštaju u raku neccu suzu baci kosku svom ortaku sakrij tugu isprazni pljosku u meraku.

Отсутен Kenneth Bridges

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1183
 • Популарност: +102/-9
 • “Peace begins with a smile..” †
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #3 на: Ноември 26, 2019, 01:37:21 am »
Среќно!

*GameMaster Level 2.
ex. TAXI,MS-13,BLOODS leader.

“No matter what these people say about me, my music doesn’t glorify any image. My music is spiritual when you listen to it. It’s all about emotion, I tell my innermost, darkest secrets.” - 2pac

Steam account.

Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #4 на: Ноември 26, 2019, 01:40:11 am »
Michael Sciacca - active

Отсутен 𝒅𝒓𝒆𝒂𝒎𝒚

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 155
 • Популарност: +12/-0
 • let your failure be your motivation to success
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #5 на: Ноември 26, 2019, 01:40:16 am »
I've been ballin' so damn hard, I swear I think that i'm Kobe.

Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #6 на: Ноември 26, 2019, 01:48:22 am »
Фала ви за поддршка, цепаме јако ;D
Michael Sciacca - active

Отсутен Settimo Accardi

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 548
 • Популарност: +5/-2
 • Muki_King
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #7 на: Ноември 26, 2019, 03:36:06 am »Отсутен Gabriel Virerra

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 457
 • Популарност: +7/-5
 • 🇹​🇷​🇦​🇯​🇰​🇴​🇼​🇿
 • Nick на сервер: Gabriel_Virerra
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #8 на: Ноември 26, 2019, 03:44:27 am »Отсутен Kenichi Shinoda 😈

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 300
 • Популарност: +2/-17
 • 😈😈😈😈😈😈😈
 • Nick на сервер: Kenichi_Shinoda
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #9 на: Ноември 26, 2019, 09:34:14 am »
Најјак,гази.Administrator 3

Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #10 на: Ноември 26, 2019, 11:05:52 am »


Michael Sciacca - active

Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #11 на: Ноември 26, 2019, 11:06:26 am »


Michael Sciacca - active

Отсутен LeonardoDicaprio

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 225
 • Популарност: +9/-0
 • Они двујца ја и бате сами.
 • Nick на сервер: Leonardo_Dicaprio
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #12 на: Ноември 26, 2019, 11:15:32 am »
Со среќа
Отсутен Michael Sciacca

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 482
 • Популарност: +5/-1
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #13 на: Ноември 26, 2019, 11:57:35 am »


Michael Sciacca - active

Присутен JohnDonnovan

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1024
 • Популарност: +48/-5
 • Nick на сервер: /
Одг: Fallen Angels - моторџиски клуб
« Одговори #14 на: Ноември 26, 2019, 12:10:55 pm »
Интересно, различно.
Следам.
police simulator