Прочитај пред да отвориш тема

Gringo · 401

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Gringo

 • Вонземјанец
 • Наш човек
 • **
  • Пораки: 1641
  • Репутација: 192
 • Коју послуку порати...коме?
на: април 22, 2018, 02:06:42 pm

Во овој борд можете да се претставите на останатите играчи и корисници на форум, со тоа што ќе објавите нешто за вас во кратки црти, како на пример, колку долго играте SA:MP, како дознавте за нашиот сервер, кога почнавте да играте на нашиот сервер, со кого и слично. Доколку сакате можете да напишете и приватни информации за вас, кога сте родени, од каде сте, како се викате и слично.

ОПШТИ ПРАВИЛА:
 • Прочитајте: DreamWorld Форум правила
 • Забрането е вреѓање и омаловажување на корисниците по било која основа;
 • Коментарите не секогаш треба да бидат цитирани и треба да имаат врска со темата во која коментирате;
 • Забрането е поставување на дупли постови;

ПОСЕБНИ ПРАВИЛА:
 • Дозволено е отварање само на една тема од овој тип;
 • Дозволено е коментирање само еднаш во останатите теми од типот 'добредојде';
 • После 3 дена, темата се заклучува.
 • Насловот мора да биде:  Ваш наслов - [Име и презиме]
« Последно менување: април 23, 2018, 03:52:19 pm Jake »