Јануари 23, 2020, 01:01:47 am

Автор Тема: [Photoshop] - PNG  (Прочитано 74 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Schwarzkopf

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 499
 • Популарност: +36/-12
 • Не носам злато ама блескам мм.
 • Nick на сервер: Marvin_Zecharcing
[Photoshop] - PNG
« на: Ноември 16, 2019, 09:15:51 pm »
Име и презиме(на сервер): Marvin Zecharcing
За што станува збор(во кратки црти): Кога идам за Save As во photoshop нема .PNG и неможам да ја зачувам сликата. Има само: .PSD .PSB .RAW
Како да го средам тоа ?
Детално објаснување(незадолжително): објаснето е погоре
Слика/видео(пожелно): https://imgur.com/a/u4xYW6p
« Последно менување: Ноември 16, 2019, 09:48:45 pm marvin zecharcing™ »ex gamemaster 3.
Check RP theme in HITMAN

hodam gradom kao rambo
vi se pazite sa usima kao dambo

Присутен † Tᴇᴘʟᴇʀᴀᴛᴏɴ Rᴀsᴛᴀᴠᴇᴢ †

 • Server Admin
 • Спамер
 • *
 • Пораки: 4239
 • Популарност: +33/-29
 • Nick на сервер: Tepleraton Rastavez
Одг: [Photoshop] - PNG
« Одговори #1 на: Ноември 16, 2019, 09:42:44 pm »
Достави слики за да знам


Simni Photoshop CS 6 Portable , ovoj gledas vaka ti pravi.

Nemam link , najdi taka i simni.

Portable v13.0 verzija
« Последно менување: Ноември 16, 2019, 09:51:31 pm Tepleraton Rastavez »
*Administrator Level 3.
R 1 3 5
└┼┼┤
  2 4 6