Февруари 25, 2020, 08:03:20 pm

Автор Тема: [Предлог] RP  (Прочитано 329 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен М И Љ О

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 786
 • Популарност: +13/-3
 • Nick на сервер: Keontray_Byrd ; Melvin_WIllson
[Предлог] RP
« на: Ноември 12, 2019, 08:49:10 pm »
Ваше име и презиме на сервер: Alan Smith
Колку долго играте на нашиот сервер: 4,5 godini
Наслов на предлогот/идејата: neznam
Објаснување: Da se napraa reset na imot i pari , da se napravat kolite po eftini od 10k pa nagore ama da ne ti ide sekoj saat plata , naprimer pizza boy rabotas na edna pizza ti dava 10$ i da ima nekoj limit na ceni naprimer ako e Oceanic 10,000$ , najnogo da mozas da ga prodadas 11,12k . Cenite bi bile porealni , sg tva na so lice 30m edna kola.

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #1 на: Ноември 12, 2019, 10:31:55 pm »
Неможе да се направи повторно ресет на имот во никој случај, многу играчи се мачеле за тоа што го имаат.

Отсутен Delfino Sacco

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 360
 • Популарност: +4/-2
 • Сам свој газда
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #2 на: Ноември 13, 2019, 03:13:13 pm »
овој е ти што га сакаш е океј ама никад нема да се деси
пошто много е донирано и нема шансе да се направи још едн ресет.


Отсутен М И Љ О

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 786
 • Популарност: +13/-3
 • Nick на сервер: Keontray_Byrd ; Melvin_WIllson
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #3 на: Ноември 13, 2019, 04:10:43 pm »
Неможе да се направи повторно ресет на имот во никој случај, многу играчи се мачеле за тоа што го имаат.
So se macile be ? Dremale pred narodna i ajde P turismo 30m edna u drzava nikoj ja nema cel den ke drema , ke zbere 100k za kola od pocetok ke nakacuva ceni , neka i se dadat parite . DreamWorld ROLEPLAY e ne kupi/prodaj da se pravi , ama aj do admini ...

Присутен Michael DeVille

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 686
 • Популарност: +21/-11
 • History is decided by winners
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #4 на: Ноември 13, 2019, 06:41:20 pm »
Ако прават ресет на пари, нека врнат рл парите на тие што се донирале за кола или такво нешто.

Присутен Ana Barneѕ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 275
 • Популарност: +26/-6
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #5 на: Ноември 13, 2019, 08:10:18 pm »
Ако прават ресет на пари, нека врнат рл парите на тие што се донирале за кола или такво нешто.
Реално така треба,има доста деца што донирале.

Отсутен your fav nightmare

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
 • Популарност: +17/-1
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #6 на: Ноември 13, 2019, 08:22:57 pm »
Ако прават ресет на пари, нека врнат рл парите на тие што се донирале за кола или такво нешто.
Реално така треба,има доста деца што донирале.

Отсутен ?

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 13
 • Популарност: +0/-0
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #7 на: Ноември 13, 2019, 09:49:34 pm »
моментално со каталог се екстра цените а ниска економија неможе да има пошо треба цел гејммод да се мене секоја заработка, работи итн
still better than your god above
ROSARIO GANGI

Отсутен Back Jacke

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 361
 • Популарност: +6/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #8 на: Ноември 15, 2019, 09:48:12 am »
Идеата не е воопшто лоша ама е невозможна зашо прво се треба да се мења од заработка до наплата плус глобал рестарт ...

Отсутен Bontade

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Derrick Bontade
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #9 на: Ноември 15, 2019, 01:51:00 pm »
многу работа нема никој да се нафати и нема да прифатат децата шо се донирале

Отсутен FBI Agent Brunson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 153
 • Популарност: +5/-0
 • Bad boys, Bad Boys, Whatchu gonna do...
 • Nick на сервер: Michael Brunson
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #10 на: Ноември 16, 2019, 08:50:15 am »
Во право е Батката...Треба да се послуша постар што играл појќе и шо знае појќе, Ако го направат тоа, кје биде појако и гарантирам дека постарите играчи ќе се вратат, Хеади-ве се напунија пари, изнакупија коли,сега е ред малце на нас да поуживам, за тие донации што дадоа, нека се вратат, а и најглупо е сега шо има Гта 5 сервер и сите зекнати таму, а ние умирај Самп,Дај фокусирајтесе, Ја поддржувам темата.
« Последно менување: Ноември 16, 2019, 08:54:46 am Dequan 'Biggie' Johnson »

Отсутен pattersonL_

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 186
 • Популарност: +2/-0
 • Nick на сервер: Lorenzo_Patterson
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #11 на: Ноември 16, 2019, 08:59:15 am »
Неможе да се направи повторно ресет на имот во никој случај, многу играчи се мачеле за тоа што го имаат.
So se macile be ? Dremale pred narodna i ajde P turismo 30m edna u drzava nikoj ja nema cel den ke drema , ke zbere 100k za kola od pocetok ke nakacuva ceni , neka i se dadat parite . DreamWorld ROLEPLAY e ne kupi/prodaj da se pravi , ama aj do admini ...
Тие си одбрале така да играат.. ти глејси за твое рп брат ако ти треба кеш работи пошто моментално на сервер е многу пониска економија од порано шо беше 2012-2014.. султан 15м сега султан ти е 6м со преголеми заработки на работа.. млекар даваше 50к цел ден ако се отепаш а сега една работа ти дава 50к во десет минути шо се вика зборот, не смее да има рестарт.. мое мислење.

Отсутен М И Љ О

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 786
 • Популарност: +13/-3
 • Nick на сервер: Keontray_Byrd ; Melvin_WIllson
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #12 на: Ноември 16, 2019, 06:11:29 pm »
Во право е Батката...Треба да се послуша постар што играл појќе и шо знае појќе, Ако го направат тоа, кје биде појако и гарантирам дека постарите играчи ќе се вратат, Хеади-ве се напунија пари, изнакупија коли,сега е ред малце на нас да поуживам, за тие донации што дадоа, нека се вратат, а и најглупо е сега шо има Гта 5 сервер и сите зекнати таму, а ние умирај Самп,Дај фокусирајтесе, Ја поддржувам темата.
Kolite gi menat kako corapi , ako sakat da se vrnat starite igraci neka go napravat toa , ama dzabe parata si ja pravi rabotata ne bil hard roleplay srw . Za igraci so rpat nisto nema po nivna zelba. Gledat samo da gi zadovolat civilite koj sedat narodna 38/9 i P sultan , K gradezni materijali , P semki od tikva.

Отсутен М И Љ О

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 786
 • Популарност: +13/-3
 • Nick на сервер: Keontray_Byrd ; Melvin_WIllson
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #13 на: Ноември 16, 2019, 06:12:45 pm »
Неможе да се направи повторно ресет на имот во никој случај, многу играчи се мачеле за тоа што го имаат.
So se macile be ? Dremale pred narodna i ajde P turismo 30m edna u drzava nikoj ja nema cel den ke drema , ke zbere 100k za kola od pocetok ke nakacuva ceni , neka i se dadat parite . DreamWorld ROLEPLAY e ne kupi/prodaj da se pravi , ama aj do admini ...
Тие си одбрале така да играат.. ти глејси за твое рп брат ако ти треба кеш работи пошто моментално на сервер е многу пониска економија од порано шо беше 2012-2014.. султан 15м сега султан ти е 6м со преголеми заработки на работа.. млекар даваше 50к цел ден ако се отепаш а сега една работа ти дава 50к во десет минути шо се вика зборот, не смее да има рестарт.. мое мислење.
Servero se vika DreamWorld ROLEPLAY . :)

Присутен Ana Barneѕ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 275
 • Популарност: +26/-6
Одг: [Предлог] RP
« Одговори #14 на: Ноември 17, 2019, 09:50:54 pm »
Во право е Батката...Треба да се послуша постар што играл појќе и шо знае појќе, Ако го направат тоа, кје биде појако и гарантирам дека постарите играчи ќе се вратат, Хеади-ве се напунија пари, изнакупија коли,сега е ред малце на нас да поуживам, за тие донации што дадоа, нека се вратат, а и најглупо е сега шо има Гта 5 сервер и сите зекнати таму, а ние умирај Самп,Дај фокусирајтесе, Ја поддржувам темата.