Јануари 25, 2020, 04:35:31 am

Автор Тема: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила  (Прочитано 58 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен BillieJunior

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
 • Популарност: +0/-1
 • Fake IT , till you make IT !
 • Nick на сервер: Billie_Jones
Ваше име и презиме на сервер: Billie Jones
Колку долго играте на нашиот сервер: од најпрвио почеток нешто шо ногу играчи не го ни знаат!
Наслов на предлогот/идејата: У каталого има измешани цени , Елеги 11м нема логика да е поскапо од џип или султан инфернус и тие глупости по ниска класа е порано беа по 4м молеа се да ги продадат нема логика , да се рефундира кој земал и има докази и да се смали цената, за Елегант маабет да не правеме 11м по која основа нека ми објасне некој
Објаснување: Да се даде цена на колите според класата еве може да варираат цените секоа недела како бензино у рл шо е секој втор вторник да се мене цената нека биде така и у каталого ама 11м за прости коли нема некако звук!

Отсутен Schwarzkopf

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 499
 • Популарност: +36/-12
 • Не носам злато ама блескам мм.
 • Nick на сервер: Marvin_Zecharcing
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #1 на: Декември 03, 2019, 01:14:56 pm »
Ова ти е како авто пазар. Нема врска катаког кој сака може да си земе од таму. Зашто не најдеш со оглас кола некој да се ценкаш. И рл пример истото бмв ќе го најдеш за 18000$ а др ќе го продава за 17000$. Без врска отвораш тема за цени на авто значи нема фиксна цена варираат цените.ex gamemaster 3.
Check RP theme in HITMAN

hodam gradom kao rambo
vi se pazite sa usima kao dambo

Отсутен BillieJunior

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
 • Популарност: +0/-1
 • Fake IT , till you make IT !
 • Nick на сервер: Billie_Jones
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #2 на: Декември 03, 2019, 01:15:34 pm »
Ова ти е како авто пазар. Нема врска катаког кој сака може да си земе од таму. Зашто не најдеш со оглас кола некој да се ценкаш. И рл пример истото бмв ќе го најдеш за 18000$ а др ќе го продава за 17000$. Без врска отвораш тема за цени на авто значи нема фиксна цена варираат цените.
Не ја разбираш поентата..

Отсутен Schwarzkopf

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 499
 • Популарност: +36/-12
 • Не носам злато ама блескам мм.
 • Nick на сервер: Marvin_Zecharcing
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #3 на: Декември 03, 2019, 01:17:58 pm »
Ова ти е како авто пазар. Нема врска катаког кој сака може да си земе од таму. Зашто не најдеш со оглас кола некој да се ценкаш. И рл пример истото бмв ќе го најдеш за 18000$ а др ќе го продава за 17000$. Без врска отвораш тема за цени на авто значи нема фиксна цена варираат цените.
Не ја разбираш поентата..
Па и каталог ти е како оглас некој ти дава за 11м некој за 5мex gamemaster 3.
Check RP theme in HITMAN

hodam gradom kao rambo
vi se pazite sa usima kao dambo

Отсутен Ryan Garcia

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 496
 • Популарност: +9/-3
 • Founder Of Bug's
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #4 на: Декември 03, 2019, 01:22:45 pm »
Ова ти е како авто пазар. Нема врска катаког кој сака може да си земе од таму. Зашто не најдеш со оглас кола некој да се ценкаш. И рл пример истото бмв ќе го најдеш за 18000$ а др ќе го продава за 17000$. Без врска отвораш тема за цени на авто значи нема фиксна цена варираат цените.

ne u pravo si

Отсутен carlouu

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 70
 • Популарност: +2/-0
 • da pominam da te zeam ili da zeam da te pominam ?
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #5 на: Декември 03, 2019, 01:25:18 pm »
kako nema logika da elegy e poskapo od dzipovite lol elegy ti e ustv na nekoj nacin drift kola kako mustang i dr tskvo jaki koli i rl odat poskapo od nekoj dzipovi i koli
imas i merceses maybach od 200k evra a imas i dzip nissan od 5k evra
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен Raff_Camora

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 58
 • Популарност: +0/-0
 • Th£BosS
 • Nick на сервер: Raphael_Ragucci
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #6 на: Декември 03, 2019, 01:33:49 pm »
Па нема логика треба да бидат поевтини и останатите коли а не yosemite нема во салон и еден паметен го продава 20m на со личи тоа. И треба куќите да се продават поскапо како РЛ a ne некои коли скапани поскапи од куќи нема логика.

Отсутен Schwarzkopf

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 499
 • Популарност: +36/-12
 • Не носам злато ама блескам мм.
 • Nick на сервер: Marvin_Zecharcing
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #7 на: Декември 03, 2019, 07:47:20 pm »
Па нема логика треба да бидат поевтини и останатите коли а не yosemite нема во салон и еден паметен го продава 20m на со личи тоа. И треба куќите да се продават поскапо како РЛ a ne некои коли скапани поскапи од куќи нема логика.
Озбилно немате мозок вие. ... Ќе ја продава колата дека е ретка и јкака повисоко. Секој си има право да си кажува своја цена шо сака да ја продаде колата. Прочитај коментари ќе ти влезе нешто во таа главата. Цените не се фиксни затоа има опција за колку да ја продадеш колатаex gamemaster 3.
Check RP theme in HITMAN

hodam gradom kao rambo
vi se pazite sa usima kao dambo

Отсутен Raff_Camora

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 58
 • Популарност: +0/-0
 • Th£BosS
 • Nick на сервер: Raphael_Ragucci
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #8 на: Декември 04, 2019, 01:46:47 pm »
Па нема логика треба да бидат поевтини и останатите коли а не yosemite нема во салон и еден паметен го продава 20m на со личи тоа. И треба куќите да се продават поскапо како РЛ a ne некои коли скапани поскапи од куќи нема логика.
Озбилно немате мозок вие. ... Ќе ја продава колата дека е ретка и јкака повисоко. Секој си има право да си кажува своја цена шо сака да ја продаде колата. Прочитај коментари ќе ти влезе нешто во таа главата. Цените не се фиксни затоа има опција за колку да ја продадеш колата
Епа другар ако сме глупи оди ти во рл купи фичо за 20.000евра, 85% на серверот ти се за имот ке купи кола 2м ретка и ајде ја продава 20м на што личи тоа

Отсутен DorneliusAlfredKennecton

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 135
 • Популарност: +0/-2
Одг: [Предлог] Да се сменат ЦЕНИ на одредени возила
« Одговори #9 на: Декември 13, 2019, 07:33:01 pm »
Па нема логика треба да бидат поевтини и останатите коли а не yosemite нема во салон и еден паметен го продава 20m на со личи тоа. И треба куќите да се продават поскапо како РЛ a ne некои коли скапани поскапи од куќи нема логика.
Озбилно немате мозок вие. ... Ќе ја продава колата дека е ретка и јкака повисоко. Секој си има право да си кажува своја цена шо сака да ја продаде колата. Прочитај коментари ќе ти влезе нешто во таа главата. Цените не се фиксни затоа има опција за колку да ја продадеш колата