Ноември 17, 2019, 08:32:16 am

Автор Тема: Предлог лаптоп  (Прочитано 140 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен SHEY SHADUN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 51
 • Популарност: +0/-2
Предлог лаптоп
« на: Ноември 08, 2019, 07:10:54 pm »
Предложете некој јак лаптоп до 40 илјадарки
НИЈЕ БИТНО КО САМ ЈА БИТНО ЈЕ КО СИ ТИ!

Отсутен Chris Mcgredy

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
 • Популарност: +0/-0
 • Ex Admin 1
 • Nick на сервер: Chris Mcgredy
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #1 на: Ноември 08, 2019, 07:17:53 pm »
acer sf314-54-8547

Отсутен carlo jbg

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 183
 • Популарност: +0/-2
 • Nick на сервер: jebeni carlo howard nigga
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #2 на: Ноември 08, 2019, 08:25:29 pm »
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 308
 • Популарност: +3/-4
 • god.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #3 на: Ноември 08, 2019, 10:32:53 pm »
bojle ti e pc

Отсутен RocksteadyV2

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 60
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Ron
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #4 на: Ноември 08, 2019, 10:35:04 pm »
Asus ili Dell, другото е срање...

Отсутен .

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
 • Популарност: +1/-1
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #5 на: Ноември 08, 2019, 11:52:52 pm »
Asus ili Dell, другото е срање...

Хаха, што кажа..

П.с зависи за што ти треба

Отсутен Anthony Esposito

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 47
 • Популарност: +0/-0
 • laugh with many , dont trust any - 2Pac
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #6 на: Ноември 09, 2019, 12:41:47 am »
Ja zemav za 21k dell i3-8gen
4gb ram ddr4 so graficka amd radeon 2gb super se pogodi

Michael_Timber - Anthony_Esposito

Отсутен dan0

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 174
 • Популарност: +5/-7
 • Nick на сервер: Marchelo_Leonadez/Arsen_Barbiaux.
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #7 на: Ноември 09, 2019, 02:30:57 pm »
nezemaj laptop ispod 8gb ram

Отсутен RocksteadyV2

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 60
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Ron
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #8 на: Ноември 09, 2019, 05:50:30 pm »
Asus ili Dell, другото е срање...

Хаха, што кажа..

П.с зависи за што ти треба

Па да Dell е меѓу најскапите марки на лаптопи, и за џабе не рекле ако не знаеш што е подобро прашај шо е скапо. Башка иам зборено со сервисери што се занимават со такви ствари и истиот одговор го добив дека Dell се број 1 коа е во прашање лаптоп, а Асус се после нив само шо се за нијанса поевтини, како шо знам Alienware се најдобри гејмерски лаптопи и се на Dell, Asus Rog се после нив и се ASUS логично не знам шо има тука забуни :D

Отсутен .

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
 • Популарност: +1/-1
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #9 на: Ноември 09, 2019, 08:48:13 pm »
Asus ili Dell, другото е срање...

Хаха, што кажа..

П.с зависи за што ти треба

Па да Dell е меѓу најскапите марки на лаптопи, и за џабе не рекле ако не знаеш што е подобро прашај шо е скапо. Башка иам зборено со сервисери што се занимават со такви ствари и истиот одговор го добив дека Dell се број 1 коа е во прашање лаптоп, а Асус се после нив само шо се за нијанса поевтини, како шо знам Alienware се најдобри гејмерски лаптопи и се на Dell, Asus Rog се после нив и се ASUS логично не знам шо има тука забуни :D

Зашто кога треба моќна и издржлива машина се купува Lenovo ? 

Препорака Lenovo ако ти треба моќ, не гејминг..

Отсутен Kenneth Bridges

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 449
 • Популарност: +17/-4
 • ex. gamemaster level 1
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #10 на: Ноември 09, 2019, 08:48:49 pm »
ехее имаш јаки нa amc страну , потражи
Fearlessness is like a muscle. I know from my own life that the more I exercise it, the more natural it becomes to not let my fears run me.”

Kenneth Bridges - active

Kenneth Bridges - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=61510.0
Corona Flats ( MS13 Reunion ) - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=61092.0

Отсутен .

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
 • Популарност: +1/-1
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #11 на: Ноември 09, 2019, 08:54:21 pm »
ехее имаш јаки нa amc страну , потражи

Amc пропадна  :( :-\

Отсутен simon cambeiro

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 577
 • Популарност: +22/-1
 • Ич кур не ме боли
 • Nick на сервер: Simon_Cambeiro
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #12 на: Ноември 10, 2019, 11:35:40 pm »
Asus другар, 10 години го имам може и поише нема смрт.Отсутен John Dillinger

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 208
 • Популарност: +2/-0
 • I rob banks for a living, what do you do? - J.D.
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #13 на: Ноември 11, 2019, 02:54:11 am »
За каква намена ти е потребен лаптоп? планираш да играш ? или ?

Отсутен RocksteadyV2

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 60
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Ron
Одг: Предлог лаптоп
« Одговори #14 на: Ноември 11, 2019, 03:27:03 am »
Asus ili Dell, другото е срање...

Хаха, што кажа..

П.с зависи за што ти треба

Па да Dell е меѓу најскапите марки на лаптопи, и за џабе не рекле ако не знаеш што е подобро прашај шо е скапо. Башка иам зборено со сервисери што се занимават со такви ствари и истиот одговор го добив дека Dell се број 1 коа е во прашање лаптоп, а Асус се после нив само шо се за нијанса поевтини, како шо знам Alienware се најдобри гејмерски лаптопи и се на Dell, Asus Rog се после нив и се ASUS логично не знам шо има тука забуни :D

Зашто кога треба моќна и издржлива машина се купува Lenovo ? 

Препорака Lenovo ако ти треба моќ, не гејминг..

Затоа шо иам Dell 8 години стар и еве го уште е у солидна состојба само батерија треба да му се смени.. Иам и ASUS ROG шо е година ипол и еве го нема гајле исто. Па сеа ти види :)