Декември 11, 2019, 06:51:30 pm

Автор Тема: Tigo kredit  (Прочитано 153 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен la casa de papel

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
 • Популарност: +0/-4
 • Kroz muziku osetis ulicu !
 • Nick на сервер: Добар сум све дур некој да ме замара
Tigo kredit
« на: Ноември 08, 2019, 12:45:34 pm »
Iskustvo nekoj? Dali moze so 19 godini da se zeme I dali e potrebno da si prijaven na rabota ili da imas nekoj raboten staz?
Ex Administrator Level 3

LISIKJE IS FINNEST

Отсутен #MikeSoprano

 • Server Admin
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 188
 • Популарност: +4/-0
 • Administrator 1 & Ex Administrator on PromoTim
Одг: Tigo kredit
« Одговори #1 на: Ноември 15, 2019, 12:21:26 am »
Само лична карта ти треба, првиот месец ако го вратиш ти е без камата :D

Отсутен Gabriel Virerra

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 221
 • Популарност: +7/-3
 • 🇹​🇷​🇦​🇯​🇰​🇴​🇼​🇿
 • Nick на сервер: Gabriel_Virerra
Одг: Tigo kredit
« Одговори #2 на: Ноември 15, 2019, 02:43:57 am »
Мислам дека 20 бара,од искуство дера на мртво :(

Отсутен Kill My Vibe

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 85
 • Популарност: +2/-3
 • Me and my dog vs world
 • Nick на сервер: DEAD.
Одг: Tigo kredit
« Одговори #3 на: Ноември 15, 2019, 03:50:05 pm »
imas gogle mozes da procitas sve odkolku da prasuvas na  forum i toa forum za igra so pola korisnici  pod 18 jako

Отсутен SHEY SHADUN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 53
 • Популарност: +0/-2
Одг: Tigo kredit
« Одговори #4 на: Ноември 15, 2019, 06:35:17 pm »
Другар немој да се лажеш да зимаш кредити од нив тоа ти се лихвари кои отвориле фирми и го дерат народот, познавам еден човек кој зема така кредит и за 30 000 илјадарки мораше да врати 64 000 илјадарки, камата имаше над 100 %, затоа ако ти е потребен кредит оди у некоја банка, јесте дека и таму ке имаш камата но таму со сите скриени трошоци ке ти биде докај 20-25% камата.
НИЈЕ БИТНО КО САМ ЈА БИТНО ЈЕ КО СИ ТИ!