Декември 13, 2019, 03:17:28 pm

Автор Тема: Jesica Trileska баниран од администратор Tery Wilson  (Прочитано 112 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен TommyPenocchio

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 2
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Tommy Penocchio
Jesica Trileska баниран од администратор Tery Wilson
« на: Ноември 05, 2019, 11:48:16 pm »
Име и презиме на банираниот играч:Jesica Trileska
Левел://
Баниран од администратор: Tery Wilson
Поради: hp hack,wh
Доказ(слика/видео):  https://youtu.be/FHAkRdSXGio
« Последно менување: Ноември 05, 2019, 11:53:40 pm TommyPenocchio »
-GSF LEADER

Отсутен BoKiii

 • Developer
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 739
 • Популарност: +41/-5
 • За вас сам Ајнштајн.
Одг: Jesica Trileska баниран од администратор Tery Wilson
« Одговори #1 на: Ноември 06, 2019, 01:42:14 am »
http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60398.0
Со почит Хеад тимот на DreamWorld заедницата.
-L.Imasov!