Декември 11, 2019, 06:54:28 pm

Гласање

Дали да се стави КАМЕРА за банкомати?

Да
9 (100%)
Не
0 (0%)

Вкупно гласови: 9

Гласањето се затвора: Јануари 11, 2020, 08:25:35 pm

Автор Тема: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD | додадено гласање  (Прочитано 143 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Arnold Rawandante

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
 • Популарност: +0/-0
 • • Police Simulator •
 • Nick на сервер: Arnold Rawandante
[Предлог]: /hackbankomat vs LSPD | додадено гласање
« на: Ноември 04, 2019, 10:43:20 pm »
Ваше име и презиме на сервер: Arnold Rawandante
Колку долго играте на нашиот сервер: Неколку години
Наслов на предлогот/идејата: /hackbankomat
Објаснување: Епа како што знаете многу играчи го користат тоа /dropmob, за да неможе да се лоцира додека роба банкомат, епа кога ќе стаса Nick_Name zapocna da ograbuva bankomat vo Los Santos, во PDHQ да има компјутер на кој ќе се влегува со Y и да можеш во диалог да бираш банкомат и да ти дава камера од банкоматот.
Да не биди толку едноставно за пронаоѓање еве нека се помачат малце ЛСПД, таман има време 5 минути кога се хакира банкомат.
« Последно менување: Ноември 12, 2019, 08:25:52 pm Arnold Rawandante »
POLICE OFFICER I: Arnold Rawandante
PUBG LITE: pashataa

• LSPD • http://dw-game.info/forum/index.php?topic=57990.0

• PUBG LITE [ Balkan dw the best ]: https://dw the best.gg/X4NF5W2

Отсутен Talje be brat

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 28
 • Популарност: +0/-0
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #1 на: Ноември 04, 2019, 11:23:08 pm »
ГОЛЕМО ДААА

Отсутен Soprano

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 107
 • Популарност: +1/-0
 • What we think, we become.
 • Nick на сервер: Soprano Dicaprio
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #2 на: Ноември 05, 2019, 12:17:36 am »
Добра замисла и идеја само тоа кога ке се лоцира банкоматот и да покажува камера мислам дека не е возможно да се напраи.

Отсутен George

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 77
 • Популарност: +4/-0
 • Nick на сервер: George_Futterman
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #3 на: Ноември 06, 2019, 12:26:42 pm »
Добра замисла и идеја само тоа кога ке се лоцира банкоматот и да покажува камера мислам дека не е возможно да се напраи.

Присутен Ryan Garcia

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 446
 • Популарност: +5/-2
 • Founder Of Bug's
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #4 на: Ноември 06, 2019, 04:56:38 pm »
Добра замисла и идеја само тоа кога ке се лоцира банкоматот и да покажува камера мислам дека не е возможно да се напраи.

Отсутен Gabriel Virerra

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 221
 • Популарност: +7/-3
 • 🇹​🇷​🇦​🇯​🇰​🇴​🇼​🇿
 • Nick на сервер: Gabriel_Virerra
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #5 на: Ноември 07, 2019, 07:38:20 pm »
од 3 ца та шо мавнавте цитат на она од сопрано не е возможно да се напрај, се е возможно да се напрај 2017 бев меѓу најдобри скриптери во македонија и се е можно да се напрај а банкомат и камера да ти излегува е најлесен проблем да се напрај па и да се лоцира е лесно. ГОЛЕМО ДА

Отсутен жежо

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 155
 • Популарност: +7/-0
 • Forum Helper
 • Nick на сервер: Mario_Gabrini
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #6 на: Ноември 07, 2019, 07:52:12 pm »
од 3 ца та шо мавнавте цитат на она од сопрано не е возможно да се напрај, се е возможно да се напрај 2017 бев меѓу најдобри скриптери во македонија и се е можно да се напрај а банкомат и камера да ти излегува е најлесен проблем да се напрај па и да се лоцира е лесно. ГОЛЕМО ДА
извини забрави дека беше најдобар скриптер
иначе за темата -
изводливо и големо да, може да се направи премногу лесно


Имате потреба од помош за нешто поврзано со
SA-MP, Photoshop, Модови или општо со компјутер?

Испратете ми приватна порака

HITMAN - Mario
DreamWorld - Hitman Intro

Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 303
 • Популарност: +3/-4
 • god.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #7 на: Ноември 09, 2019, 09:33:20 pm »
Добра замисла и идеја само тоа кога ке се лоцира банкоматот и да покажува камера мислам дека не е возможно да се напраи.

Отсутен CCornell

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 437
 • Популарност: +1/-1
 • Гази ги ти за да не те газат они!
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #8 на: Ноември 10, 2019, 12:24:04 am »
За тие што мислите дека не е возможно еве ви ја командата,координатите се примери..Ама овнер не се замара ич така да ни ова нема да го стави
Цитат
public Camera(playerid)
{
    InterpolateCameraPos(playerid, 291.079193, 62.431571, 7.633911, 619.964294, 319.335174, 24.199625, 20000);
   InterpolateCameraLookAt(playerid, 295.107452, 65.330856, 7.027944, 615.965454, 316.333953, 24.242885, 20000);
   TogglePlayerControllable(playerid, 0);
   return 1;
}

LEGENDS NEVER DIE

Отсутен Morning Star For You

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 211
 • Популарност: +3/-5
 • My life is my poetry,my love making is my legacy.
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #9 на: Ноември 10, 2019, 03:39:09 pm »
Добра идеа.

Отсутен Nicholas Terrone

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1876
 • Популарност: +13/-4
 • Retired Administrator
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #10 на: Ноември 10, 2019, 04:54:31 pm »
Ne e loso,moze da.
Nicholas Terrone - active
Earl Stevenson / Joel Bergman - paused


Отсутен KARAKOLEVV

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 63
 • Популарност: +0/-1
 • Nick на сервер: Masters_Viktor
Одг: [Предлог]: /hackbankomat vs LSPD
« Одговори #11 на: Декември 07, 2019, 07:58:03 pm »
Добра замисла и идеја само тоа кога ке се лоцира банкоматот и да покажува камера мислам дека не е возможно да се напраи.