Декември 14, 2019, 12:33:38 pm

Гласање

Дали да се тргни /слееп за да биде по забавна играта

Да
10 (90.9%)
Не
1 (9.1%)

Вкупно гласови: 9

Автор Тема: [Предлог] Да се тргни /sleep  (Прочитано 106 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Henderson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
 • Популарност: +0/-0
[Предлог] Да се тргни /sleep
« на: Ноември 04, 2019, 11:56:02 am »
Ваше име и презиме на сервер: James Henderson
Колку долго играте на нашиот сервер: 7 години
Наслов на предлогот/идејата: Да се тргни /sleep
Објаснување:/sleep одзема време од играта самата игра те форсира да рпаш,среде рп си некаде си или работиш и одма ти вика мора да спјаш
« Последно менување: Ноември 11, 2019, 05:52:29 pm Henderson »

Отсутен ᴊᴀᴄᴋ ʙᴏɴᴀᴘᴀʀᴛᴇ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 324
 • Популарност: +21/-0
 • 𝕄𝕆ℕ𝔼𝕐.ℙ𝕆𝕎𝔼ℝ.ℝ𝔼𝕊ℙ𝔼ℂ𝕋
 • Nick на сервер: 𝕵𝖆𝖈𝖐 𝕭𝖔𝖓𝖆𝖕𝖆𝖗𝖙𝖊
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #1 на: Ноември 04, 2019, 06:30:08 pm »
Немора да се тргни рл ти се случуваат и тебе тие потреби и поубаво е да се рпа со нив.Отсутен Arnold Rawandante

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 22
 • Популарност: +0/-0
 • • Police Simulator •
 • Nick на сервер: Arnold Rawandante
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #2 на: Ноември 04, 2019, 10:41:18 pm »
Предлогот е веќе поставен од моја страна, прифатен од John Corleone, и изгласан е од повеќе играчи.

- http://dw-game.info/forum/index.php?topic=58206.0
POLICE OFFICER I: Arnold Rawandante
PUBG LITE: pashataa

• LSPD • http://dw-game.info/forum/index.php?topic=57990.0

• PUBG LITE [ Balkan dw the best ]: https://dw the best.gg/X4NF5W2

Отсутен Soprano

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 107
 • Популарност: +1/-0
 • What we think, we become.
 • Nick на сервер: Soprano Dicaprio
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #3 на: Ноември 05, 2019, 12:23:07 am »
Да точно ама ако ти е за забава имаш други сервери како УИФ ова е роле плеј така да ја мислам да стои.

Отсутен Henderson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
 • Популарност: +0/-0
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #4 на: Ноември 09, 2019, 08:16:34 pm »
Да точно ама ако ти е за забава имаш други сервери како УИФ ова е роле плеј така да ја мислам да стои.
Одзема време од играта досадно е да чекаш 15 минути или колку и да е

Отсутен dothat$hit!

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 770
 • Популарност: +62/-0
 • Dripam ja, a najverojatno i ti
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #5 на: Ноември 09, 2019, 08:18:52 pm »
Немора да се тргни рл ти се случуваат и тебе тие потреби и поубаво е да се рпа со нив.
/sleep od kako e staveno eden ne go e rpal..

Отсутен Henderson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
 • Популарност: +0/-0
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #6 на: Ноември 09, 2019, 08:24:27 pm »
Немора да се тргни рл ти се случуваат и тебе тие потреби и поубаво е да се рпа со нив.
/sleep od kako e staveno eden ne go e rpal..
Разбирам дека е рп ама одзема време од играта оти серверот те форсира да рпаш /sleep

Отсутен Morning Star For You

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 217
 • Популарност: +3/-5
 • My life is my poetry,my love making is my legacy.
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #7 на: Ноември 10, 2019, 03:40:36 pm »
Хахахахаха комично.

Отсутен FBI Agent Brunson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 152
 • Популарност: +4/-0
 • Bad boys, Bad Boys, Whatchu gonna do...
 • Nick на сервер: Michael Brunson
Одг: [Предлог] Да се тргни /sleep
« Одговори #8 на: Ноември 10, 2019, 07:24:18 pm »
Вистина одзема време...