Автор Тема: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER  (Прочитано 354 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« на: мај 19, 2018, 10:09:33 pm »

 (Biggie Smalls сликан во куќа од непозната личност.)

Цитат
Кратка биографија за Biggie Smalls.

Biggie Smalls е роден 1999година во Los Santos, Crenshaw во
сиромашно семејство.. Тој го добил името Biggie Smalls по познатиот
рапер The Notorious B.I.G. Biggie ги губи својте родители во несреќен
случај, така тој останува сам на свој 14години и добива ментално
пореметување и паѓа во тешка депресија.. Така живее со вујко му до 19години,
и ненадејно и вујко му починува на Biggie. Така Biggie добива многу
ментално пореметување, и ја продава својата куќа и ја купува својата омилена
кола "Savana" . Тој се запознава со десетина другари од 10 до 19 години, кој
живеат во една куќа во Cernshaw.. Така тие стават сини марами и фантомќи и
формират улична банда наречена "School YARD Crips"

Цитат

Character of Biggie Smalls.

Biggie Smalls има 19години.
Biggie Smalls живее во los santos,crenshaw.
Biggie Smalls е тежок 170кг, висок 198цм.
Biggie Smalls е зависник од џонит и цигари.
Biggie Smalls е зависник од храна.
Biggie Smalls обожава Low Riders.
Biggie Smalls живее со својте другари.
Biggie Smalls има лесно избувлив карактер.

« Последно менување: мај 20, 2018, 07:08:23 pm Николов' »

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Не коментирај за резз !
« Одговори #1 на: мај 19, 2018, 10:11:58 pm »

*Слика направена во Los Santos,Ganton во куќа од непознато лице.Западниот дел (W / S) школскиот двор Крипс се претежно, но не и исклучиво, афроамериканска
 улична банда основана во западниот дел од средината на градот во Јужен Лос Анџелес, Калифорнија.
 Основана во раните 1980-ти, територијата на училишниот двор "Крипс" се граничи со
авенијата Ла Бреа на запад, булеварот Крейншау. на исток, Булевар Венеција на север и автопатот
 Санта Моника на југ. Училишниот двор Крипс има над 200 активни членови документирани во полициските банди.
 Оваа банда паѓа под картичката "Траење (3x)" и обично се пријателски расположени кон повеќето
банди кои потпаѓаат под идентитетот на Gangster Crip. Територијата на училишниот двор Крипс е близу
 до сега затворениот Свет на тркала; популарен висат за младите што се поврзани со банда во Јужна Лос Анџелес.
Дворот на школскиот двор и Ролинг 60-тите Соседски крипс се две од главните ривалски банди кои секој
викенд присуствуваа на лизгалиштето, што обично резултираше со некаква насилна криза. Училишниот двор Крипс,
исто така, се вклучи во војна со банди под тацна (3x) картичка, како што е нивната активна 30-годишна војна со
 Mansfield Gangster Crips, како и Осум лента Гангстер Крипс. Паѓајќи под подлогата (3x) картичката, школскиот
 двор Крипс се ривали на сите соседни хаус крипс, поточно на Харлем Крилинс на Ролин 30,
 Крилин Роллин 40-тина, Ролин 50-тина Соседски Крипс, Ролин 60-тина Соседски Крипи, Булевар Crips.
 Нивните главни крвни ривали вклучуваат Црн П. Стоун Српски Кръдс Кръците, Соседства Кръците на Ролин 20-тина,
Харвард Парк Бримс и Овошје Таун Бримс. Тие, исто така, имале минати конфликти со фракции на
шпанската 18-та улична банда.« Последно менување: мај 19, 2018, 10:20:10 pm Николов' »

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Не коментирај за резз !
« Одговори #2 на: мај 19, 2018, 10:16:21 pm »
Цитат
РП акции на Biggie Smalls во School YARD Crips
1. Седам во бар и зборам со луѓе - https://imgur.com/a/optdJl0
2. Вадам дрога од кола - https://imgur.com/a/tcb0cix
3. Проверувам колку цигари имам - https://imgur.com/a/HYcNDOj
4. Купувам пиво од продавница - https://imgur.com/a/wu5xCnb
5 Го ставам пивото на маса - https://i.imgur.com/9v4t08d.png
6. Се запознавам со Desh - https://imgur.com/a/ore3TAi
7. Се карам со Tyre - https://imgur.com/a/qc5NJOI
8. Пријавувам на полиција - https://imgur.com/a/7VPQqQR
9. Проблеми во гантон - https://imgur.com/a/TW3vZDA
10. Дриве Бај - https://imgur.com/a/XeCnp1Q
11. Ме стопира полиција, плаќам казна - https://imgur.com/a/1oUGOlw
12 Се коцкаме со другарите - https://imgur.com/a/aWIKjh3
« Последно менување: мај 22, 2018, 08:45:10 pm Николов' »

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Не коментирај за резз !
« Одговори #3 на: мај 19, 2018, 10:16:54 pm »
Цитат
Galery !
« Последно менување: мај 21, 2018, 01:18:56 pm Николов' »

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Не коментирај за резз !
« Одговори #4 на: мај 19, 2018, 10:18:10 pm »
ЛС РП изработќи !« Последно менување: мај 22, 2018, 11:17:33 pm Николов' »

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #5 на: мај 19, 2018, 10:21:43 pm »
може слободно сега да коментирате.

Отсутен scaletta vittorio'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 545
 • Репутација: 11
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #6 на: мај 19, 2018, 10:23:45 pm »
gazi si


Tyrell Hampton 14 y/o

Отсутен ʀᴀʏɴᴇʟʟ ʟᴀꜰꜰʀᴇɴᴄᴇ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 478
 • Репутација: 12
 • money bright bitches , bitches bright lies
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #7 на: мај 19, 2018, 10:24:04 pm »
грмееОтсутен //FABRIZIO GIANNELI//

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 252
 • Репутација: 5
 • Ден по ден се пропадааа !


Отсутен Charlie Smarason 乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1275
 • Репутација: 41
 • Tolku...Pozdrav.
                  
BALLAS
TAXI
PAUSE

Отсутен Brziot

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 45
 • Репутација: 0
 • ElakisDavoCrew Leader
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #10 на: мај 19, 2018, 10:56:01 pm »
Top e ! :D


Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #11 на: мај 19, 2018, 10:59:40 pm »
1. Седам во бар и зборам со луѓе - https://imgur.com/a/optdJl0

Отсутен Николов'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 805
 • Репутација: 14
 • Репутација за репутација ?? ПМ ме
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #12 на: мај 19, 2018, 11:00:43 pm »
2. Вадам дрога од кола - https://imgur.com/a/tcb0cix

Отсутен Stanley Crooks

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 2019
 • Репутација: 31
 • crip gang-leader
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #13 на: мај 19, 2018, 11:03:23 pm »
Biggie Smalls,Junior mafia and some mark ass bitches!
Fuck Mobb Depp,fuck Biggie, fuck bad boy as a record label
and a mutherfucking crew and if you wanna be a bad boy
then fuck you too, CHINO XL fuck you too all you mutherfuckers..
Хуху значи East side у срце ти е cuddie!
Од мене: WEST SIDE,TILL WE DIE!

Отсутен tyrese basciano'

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 903
 • Репутација: 9
 • LSG leader.
Одг: Biggie Smalls 19y/o - School YARD Crips MEMBER
« Одговори #14 на: мај 19, 2018, 11:07:38 pm »
изненадуеш.
12/06/2018 lsg

Tyrese 'TYRE' Basciano - Varrior Locotes XIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=10278.0

Varrior Locotes XIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=10067.014/06/2018 LSG Leader