Ноември 14, 2019, 08:15:35 pm

Автор Тема: Mongols MC  (Прочитано 140 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Paxton_Scothfield

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 179
 • Популарност: +1/-2
 • Живим како шеф - MRD Leader
 • Nick на сервер: Paxton_Scothfield
Mongols MC
« на: Октомври 18, 2019, 01:06:50 pm »
Вака потребни се озбилни и активни Ролеплеј играчи и членови кој што ке сакаат да помогнат во развивање на МРД односно симулацијата на Монголс , знам ке каже некој не е интересно МРД не е у ЛС не се вклопува со други , но ако се има озбилни членови што сакаат да формираат карактер ке се има и огромно рп , можете да ми пишете ПМ да ви објаснам или можете да коментирате доколку сакате да се придружите во организацијата.

Eве ви линк од официјалната тема на Монголс: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=57060.0

Отсутен DACI

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 544
 • Популарност: +6/-6
 • шо се прааа
 • Nick на сервер: nogu mi sa nezam koj da go pisam
Одг: Mongols MC
« Одговори #1 на: Октомври 18, 2019, 06:10:19 pm »
edno prasanje samo,zaso stavate karakter u temata ?

Присутен JohnDonnovan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 980
 • Популарност: +46/-5
 • DW GTA V CO-Administrator
 • Nick на сервер: John Donnovan
Одг: Mongols MC
« Одговори #2 на: Октомври 19, 2019, 04:02:33 am »
Зашто нонстоп истото се повторува секогаш и секогаш? Значи нема потреба да преновувате симулации коа има уште 100 други кои се интересни за симулирање. Зашто не рпате нешто што не е поврзано со РЛ, направете нешто ново, како White Knights што беше. Стварно немате веќе идеи ли или не знам што е работа.
"La Diablo estas vivanta ene de mia korpo!"

DreamWorld GTA:V CO-Administrator

Отсутен Dida

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 563
 • Популарност: +41/-10
 • Слободен сум само во мојата астрална проекција.
 • Nick на сервер: Andrew_Dida
Одг: Mongols MC
« Одговори #3 на: Октомври 19, 2019, 04:31:11 am »
Немој да ме сфатите погрешно со ова што ќе го кажам. Во последниве неколку месеци што сум играл на серверов, немам ништо друго видено освен Hells Angels MC и Mongols MC. Не разбирам зошто нема креативност малку, пример рпајте Vagos MC, или White Knights, направете бајкерска група со неонацистичка идеологија, ако имате потреба од помош за нео наци симулација проверете ја мојата тема во РП Дискусија "Како се симулира расист/скинхед". Симулирајте на друго место освен Dillimore, над Ballas одма до Old Motel куќарките што се со тераси и улицата нагоре ви е одлична локација. Одете по други места, правете проблеми, собирајте се, правете тура по цел ЛС, соберете се 5-6 души, пиво, жени, коцкање, конзумирање на марихуана. Триста глупости имате што може да ги симулирате, според мене најинтересна симулација е МРД. Сум бил по мото клубови во животов, сум се дружел со секакви луѓе, не гледајте како се претставени по филмовите, банди ова она глупости, обично бајкерите ти се фини луѓе (не зборувам за секој). Луѓе со фамилии, си се организираат еднаш-два пати годишно и си одат на тура по цела Европа.

Поентава на ова што го пишувам е да се има малку од малку креативност во МРД симулација. Уште еднаш, не сакам никој да навредам, немој да ме сфатите погрешно. Поздрав.

Andrew Dida - ACTIVE
Andriy Orlyk - LSRP Skinhead Simulator

"No matter how hard he tried
Often thought of suicide"


Отсутен DACI

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 544
 • Популарност: +6/-6
 • шо се прааа
 • Nick на сервер: nogu mi sa nezam koj da go pisam
Одг: Mongols MC
« Одговори #4 на: Октомври 19, 2019, 12:51:25 pm »
Немој да ме сфатите погрешно со ова што ќе го кажам. Во последниве неколку месеци што сум играл на серверов, немам ништо друго видено освен Hells Angels MC и Mongols MC. Не разбирам зошто нема креативност малку, пример рпајте Vagos MC, или White Knights, направете бајкерска група со неонацистичка идеологија, ако имате потреба од помош за нео наци симулација проверете ја мојата тема во РП Дискусија "Како се симулира расист/скинхед". Симулирајте на друго место освен Dillimore, над Ballas одма до Old Motel куќарките што се со тераси и улицата нагоре ви е одлична локација. Одете по други места, правете проблеми, собирајте се, правете тура по цел ЛС, соберете се 5-6 души, пиво, жени, коцкање, конзумирање на марихуана. Триста глупости имате што може да ги симулирате, според мене најинтересна симулација е МРД. Сум бил по мото клубови во животов, сум се дружел со секакви луѓе, не гледајте како се претставени по филмовите, банди ова она глупости, обично бајкерите ти се фини луѓе (не зборувам за секој). Луѓе со фамилии, си се организираат еднаш-два пати годишно и си одат на тура по цела Европа.

Поентава на ова што го пишувам е да се има малку од малку креативност во МРД симулација. Уште еднаш, не сакам никој да навредам, немој да ме сфатите погрешно. Поздрав.
ima dosta interesni mesta za simuliranje na mrd ali koj da misle i asalen lider nemoze da se pogode so dobri idei da gi realizira

Отсутен Paxton_Scothfield

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 179
 • Популарност: +1/-2
 • Живим како шеф - MRD Leader
 • Nick на сервер: Paxton_Scothfield
Одг: Mongols MC
« Одговори #5 на: Октомври 19, 2019, 01:09:08 pm »
Немој да ме сфатите погрешно со ова што ќе го кажам. Во последниве неколку месеци што сум играл на серверов, немам ништо друго видено освен Hells Angels MC и Mongols MC. Не разбирам зошто нема креативност малку, пример рпајте Vagos MC, или White Knights, направете бајкерска група со неонацистичка идеологија, ако имате потреба од помош за нео наци симулација проверете ја мојата тема во РП Дискусија "Како се симулира расист/скинхед". Симулирајте на друго место освен Dillimore, над Ballas одма до Old Motel куќарките што се со тераси и улицата нагоре ви е одлична локација. Одете по други места, правете проблеми, собирајте се, правете тура по цел ЛС, соберете се 5-6 души, пиво, жени, коцкање, конзумирање на марихуана. Триста глупости имате што може да ги симулирате, според мене најинтересна симулација е МРД. Сум бил по мото клубови во животов, сум се дружел со секакви луѓе, не гледајте како се претставени по филмовите, банди ова она глупости, обично бајкерите ти се фини луѓе (не зборувам за секој). Луѓе со фамилии, си се организираат еднаш-два пати годишно и си одат на тура по цела Европа.

Поентава на ова што го пишувам е да се има малку од малку креативност во МРД симулација. Уште еднаш, не сакам никој да навредам, немој да ме сфатите погрешно. Поздрав.

Сето тоа што го наведе погоре за што да симулираме скоро се симулира , тоа што го викаш на некој начин дека е досадно тоа Монголс , ние бевме договорени со предходен лидер да рпаме монголс и не рпаме во Дилиморе , дека стварно е глупо секој мото клуб таму , си почнавме се од 0 , симулираме во викендици истото се рути низ Сан Андреас и слично , фала на предлогот . Поздрав.

Отсутен Tyrese Cutterfield

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 161
 • Популарност: +3/-1
 • Chief of Police
 • Nick на сервер: Tyrese Cutterfield
Одг: Mongols MC
« Одговори #6 на: Октомври 19, 2019, 02:28:34 pm »
Зашто нонстоп истото се повторува секогаш и секогаш? Значи нема потреба да преновувате симулации коа има уште 100 други кои се интересни за симулирање. Зашто не рпате нешто што не е поврзано со РЛ, направете нешто ново, како White Knights што беше. Стварно немате веќе идеи ли или не знам што е работа.


Видовме ти што рпаше со твојата "екипа" после глобал, собери си ја устата  :'(  :'(
Los Santos Police Department - 30.09.2019

Присутен JohnDonnovan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 980
 • Популарност: +46/-5
 • DW GTA V CO-Administrator
 • Nick на сервер: John Donnovan
Одг: Mongols MC
« Одговори #7 на: Октомври 19, 2019, 02:42:24 pm »
Зашто нонстоп истото се повторува секогаш и секогаш? Значи нема потреба да преновувате симулации коа има уште 100 други кои се интересни за симулирање. Зашто не рпате нешто што не е поврзано со РЛ, направете нешто ново, како White Knights што беше. Стварно немате веќе идеи ли или не знам што е работа.


Видовме ти што рпаше со твојата "екипа" после глобал, собери си ја устата  :'(  :'(

Не беше моја симулација, сепак бевме најдобрата факција, така да лижи го.
"La Diablo estas vivanta ene de mia korpo!"

DreamWorld GTA:V CO-Administrator

Отсутен Paxton_Scothfield

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 179
 • Популарност: +1/-2
 • Живим како шеф - MRD Leader
 • Nick на сервер: Paxton_Scothfield
Одг: Mongols MC
« Одговори #8 на: Октомври 19, 2019, 11:06:06 pm »
Зашто нонстоп истото се повторува секогаш и секогаш? Значи нема потреба да преновувате симулации коа има уште 100 други кои се интересни за симулирање. Зашто не рпате нешто што не е поврзано со РЛ, направете нешто ново, како White Knights што беше. Стварно немате веќе идеи ли или не знам што е работа.


Видовме ти што рпаше со твојата "екипа" после глобал, собери си ја устата  :'(  :'(

Не беше моја симулација, сепак бевме најдобрата факција, така да лижи го.

Сега можам да видам зашто си /down по јадново понашање незнам кој може да го лиже ..

Присутен JohnDonnovan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 980
 • Популарност: +46/-5
 • DW GTA V CO-Administrator
 • Nick на сервер: John Donnovan
Одг: Mongols MC
« Одговори #9 на: Октомври 19, 2019, 11:19:41 pm »
Зашто нонстоп истото се повторува секогаш и секогаш? Значи нема потреба да преновувате симулации коа има уште 100 други кои се интересни за симулирање. Зашто не рпате нешто што не е поврзано со РЛ, направете нешто ново, како White Knights што беше. Стварно немате веќе идеи ли или не знам што е работа.


Видовме ти што рпаше со твојата "екипа" после глобал, собери си ја устата  :'(  :'(

Не беше моја симулација, сепак бевме најдобрата факција, така да лижи го.

Сега можам да видам зашто си /down по јадново понашање незнам кој може да го лиже ..

Знаеш колку ме боли за еден довн? На сите ви е изгледа мисија позицијата, а не РПто.  :(
"La Diablo estas vivanta ene de mia korpo!"

DreamWorld GTA:V CO-Administrator

Отсутен DACI

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 544
 • Популарност: +6/-6
 • шо се прааа
 • Nick на сервер: nogu mi sa nezam koj da go pisam
Одг: Mongols MC
« Одговори #10 на: Октомври 20, 2019, 12:56:25 am »
Зашто нонстоп истото се повторува секогаш и секогаш? Значи нема потреба да преновувате симулации коа има уште 100 други кои се интересни за симулирање. Зашто не рпате нешто што не е поврзано со РЛ, направете нешто ново, како White Knights што беше. Стварно немате веќе идеи ли или не знам што е работа.


Видовме ти што рпаше со твојата "екипа" после глобал, собери си ја устата  :'(  :'(

Не беше моја симулација, сепак бевме најдобрата факција, така да лижи го.

Сега можам да видам зашто си /down по јадново понашање незнам кој може да го лиже ..

Знаеш колку ме боли за еден довн? На сите ви е изгледа мисија позицијата, а не РПто.  :(
a izvini inace kaj bese lider ti so simulirase?

Отсутен Jack.Bryan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1271
 • Популарност: +36/-19
 • Outlaws President!
 • Nick на сервер: Jack Bryan
Одг: Mongols MC
« Одговори #11 на: Октомври 21, 2019, 10:35:57 pm »
Koga kje vidam mongols mi se place. Imate 59249 pointeresni nacini za rp , videte moi poranesni temi za Outlaws MC
Police Officer III - Jack Bryan


LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT - "To Protect and To Serve"http://dw-game.info/forum/index.php?topic=33390.0

Отсутен Инспектор Томе

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 145
 • Популарност: +3/-3
 • Мониче, чартер сам!
Одг: Mongols MC
« Одговори #12 на: Октомври 21, 2019, 10:43:12 pm »
Koga kje vidam mongols mi se place. Imate 59249 pointeresni nacini za rp , videte moi poranesni temi za Outlaws MC
Оди докажи им како се РПа МРД, мислам оти ќе се случе голема промена на МРД и на членовите во факцијата.
Кој игра Call of Duty, нека се приклучи во кланот ChilingzZ.
Викнете ги вашите другари и да играме заедно.
Задолжителен е 5ти левел!

Discord група: https://discord.gg/68AtMf

Присутен JohnDonnovan

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 980
 • Популарност: +46/-5
 • DW GTA V CO-Administrator
 • Nick на сервер: John Donnovan
Одг: Mongols MC
« Одговори #13 на: Октомври 22, 2019, 07:01:03 pm »
Koga kje vidam mongols mi se place. Imate 59249 pointeresni nacini za rp , videte moi poranesni temi za Outlaws MC

Оди и учи ги, немаат поима.
"La Diablo estas vivanta ene de mia korpo!"

DreamWorld GTA:V CO-Administrator