Ноември 14, 2019, 07:58:23 pm

Автор Тема: Lider tim  (Прочитано 743 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен BOT 1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 36
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: mene zovu bog
Одг: Lider tim
« Одговори #30 на: Октомври 18, 2019, 07:24:53 pm »
svi su u pokusaj da glumat mafijashi
Kad sam bio jadni igrach svaka bila je drska
al' cim sam postao dmer svaka zeli da se prska
jer sam ono polu bog polu covek

Отсутен Aniello Dellacroce 🇲🇰

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 626
 • Популарност: +12/-5
 • SWAT Commander 🇲🇰
 • Nick на сервер: Aniello Dellacroce 🇲🇰
Одг: Lider tim
« Одговори #31 на: Октомври 18, 2019, 07:42:02 pm »
LSPD ги видов добро рпаат, само малце понашање треба да средив поединци што се таму, малце многу детски се понашат према играчите.
СВАТ е добро, сега Dustin ќе ја крене уште повеќе.
За други несум ги видел несакам да коментирам.

Отсутен carlo jbg

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 173
 • Популарност: +0/-2
 • Nick на сервер: jebeni carlo howard nigga
Одг: Lider tim
« Одговори #32 на: Октомври 18, 2019, 07:59:06 pm »
da ne go zabravime bratot alan smith sea zema lider ama rpa 1god gang i se trudi
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен Romanelli Caponne'

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 206
 • Популарност: +9/-1
 • EX - Theodore Hampton
Одг: Lider tim
« Одговори #33 на: Октомври 18, 2019, 08:28:40 pm »
хах ние не сме океј а ? пола од тиа што пишат овие оние со мене биле лидери или некој од цивиливе кајмене инвајт поуу

Отсутен carlo jbg

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 173
 • Популарност: +0/-2
 • Nick на сервер: jebeni carlo howard nigga
Одг: Lider tim
« Одговори #34 на: Октомври 18, 2019, 08:46:19 pm »
ima 2/3 so ne gi biva na pr alex carter ama jbg
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен zoki be

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 85
 • Популарност: +1/-3
Одг: Lider tim
« Одговори #35 на: Октомври 18, 2019, 09:02:54 pm »
хах ние не сме океј а ? пола од тиа што пишат овие оние со мене биле лидери или некој од цивиливе кајмене инвајт поуу
you are the best, ok?

Отсутен Dasse

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +14/-11
 • 21 Savage
 • Nick на сервер: William_Dasse
Одг: Lider tim
« Одговори #36 на: Октомври 18, 2019, 09:24:28 pm »
da receme 20% e oke dr ne. Pogotovo admin 10 ne e seriozen oti dava up gledam menja mesta lideri i tako dalje a nekoj samo so bese pocnal fakcija ili vo faza na vodenje pri up na fakcija..

Така е.


William_DasseОтсутен Weasly Grove

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 489
 • Популарност: +9/-12
 • Brocco
Одг: Lider tim
« Одговори #37 на: Октомври 18, 2019, 09:26:24 pm »
Samo jas cinam ok li
Victor Grvano - Ingame Administrator
Brocco's LS Crew
Sunset Avenue Crew

Отсутен Dasse

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1080
 • Популарност: +14/-11
 • 21 Savage
 • Nick на сервер: William_Dasse
Одг: Lider tim
« Одговори #38 на: Октомври 18, 2019, 09:26:46 pm »


William_DasseОтсутен Weasly Grove

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 489
 • Популарност: +9/-12
 • Brocco
Одг: Lider tim
« Одговори #39 на: Октомври 18, 2019, 09:27:27 pm »
Victor Grvano - Ingame Administrator
Brocco's LS Crew
Sunset Avenue Crew

Отсутен ℓєgισиαя

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 889
 • Популарност: +32/-5
 • Направу ве салата, рата та таа, профи, тата-мата!
 • Nick на сервер: Christian_Kingston
Одг: Lider tim
« Одговори #40 на: Октомври 18, 2019, 09:31:40 pm »
Dida се труди,моментално можда и нема многу развиено РП пошто го почнува од почеток ..
Matthew Thompson
Isabel Johanson
Domenico Brucceleri

Отсутен DACI

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 544
 • Популарност: +6/-6
 • шо се прааа
 • Nick на сервер: nogu mi sa nezam koj da go pisam
Одг: Lider tim
« Одговори #41 на: Октомври 18, 2019, 10:41:20 pm »
Dustin Chambrelain - dobar decko uedno i znae sim swat super e.
Matthew Thompson - site pofalbi za nego.
Victor Garvano - super e .
Andrew Dida - se trude da naprae dobro rp,site pofalbi za nego.
Tepleraton Rastavez - dobar e nekako
Dommenico Burcelleni - svi pofalbi za nego(ne mu davajtee gm i upovi poso ke nema koj da rpa tolku)
Isaabel Johannson - sve najlepse

Присутен Gabriel Hutzler 🇧🇬

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 529
 • Популарност: +7/-0
 • 🇧🇬
Одг: Lider tim
« Одговори #42 на: Октомври 18, 2019, 10:50:49 pm »
теплератон ми е идол од цел лидер тим
.
.
.
.
и вие знаете дека се заебавам . појма нема 

MSXIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=58673.msg315610#msg315610

ex . md leader x2 (Kendrick Brooks)
lsg leader x3 (Kendrick Brooks)
mrd leader (Mike Conley)

Отсутен Carlo Bonucci

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 108
 • Популарност: +0/-0
 • Ex S.W.A.T & Yakuza leader
Одг: Lider tim
« Одговори #43 на: Октомври 19, 2019, 01:16:16 am »
Samo jas cinam ok li
Ако некој може да ја упраа ПД моментално тоа си ти
INFO:Promovirani ste da vodite org/banda od admin Calvin_Brooks | SWAT |

Отсутен шаренковски

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 660
 • Популарност: +14/-12
Одг: Lider tim
« Одговори #44 на: Октомври 19, 2019, 02:20:52 am »
Фала на пофалби, ко сам иг сам крајно озбилен и пробувам да направам нешто за да се сите задоволни не само јас.
Други лидери кои се трудат: Victor Grvano, Tepleraton Rastavez, Isabel Johansson, Domenico Brucceleri (1 zamerka za nego samo), Andrew Dida, Dustin Chamberlain
Matthew Thompson