Ноември 14, 2019, 08:17:59 pm

Автор Тема: FBI  (Прочитано 76 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен шаренковски

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 660
 • Популарност: +14/-12
FBI
« на: Октомври 17, 2019, 07:24:11 pm »
Лидер сум на FBI, пред да бидам лидер имаше доста членови кои незнаат ни што значи поимот FBI а беа инвајт со 3/4 ранк. Некој од нив се намалени на 1 да ја почнат својата симулација правилно од почеток, некој се кикнати.
Доста нови членови, некои стари играчи, некои нови кои ќе помогнат да се одвива некое РП.
Сакам да напоменам, нема потреба од забуни доколку ве пресретне и стопира кола со ФБИ членови по пат.
Не вршиме фелони стоп. Проверуваме ваша документација, ве претресуваме. Вашата идентификација ја внесуваме во некој ФБИ систем каде што ако се случи нешто ќе имаме информации за вас.
Доколку некој има идеи,предлози, критики нека ми пише овде или по ПМ.
Заинтерсирани за озбилно РП, без заебанција, без глупости може слободно да ми пишат ПМ.
Очекувам коментари од тие што разбират повеќе околу ФБИ, слободно објаснете ми нешто +, прифаќам новитети.
Matthew Thompson


Отсутен шаренковски

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 660
 • Популарност: +14/-12
Одг: FBI
« Одговори #1 на: Октомври 17, 2019, 07:25:56 pm »
Matthew Thompson


Отсутен Tepleraton Rastavez

 • Server Helper
 • Спамер
 • *
 • Пораки: 2528
 • Популарност: +20/-5
 • Ex nick Giuseppe Amatto/Sean Macarthy
 • Nick на сервер: Tepleraton Rastavez
Одг: FBI
« Одговори #2 на: Октомври 19, 2019, 02:25:00 am »
Можи бато ја , опасен детектив сум  ::)

Отсутен шаренковски

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 660
 • Популарност: +14/-12
Одг: FBI
« Одговори #3 на: Октомври 19, 2019, 02:48:06 am »
Можи бато ја , опасен детектив сум  ::)

Ти си доктор на детективите и женските срца.
Неможе  ::)
Matthew Thompson


Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: FBI
« Одговори #4 на: Октомври 24, 2019, 05:01:57 pm »
Заклучена по барање од Слободан.