Ноември 14, 2019, 07:57:53 pm

Автор Тема: Rpanje korumpiran  (Прочитано 186 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Dontrell Brookside

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 327
 • Популарност: +44/-3
 • EHC
 • Nick на сервер: Dontrell Brookside
Rpanje korumpiran
« на: Октомври 17, 2019, 05:37:57 pm »
Rpanje korumpriran

Objasnete na igraci kako se rpa korumpiran oficer tia sto znaete.Nemozete vie da rpate 1 den i odma da pocnuvate korumpirani.Isto covek da nemoze da zastane da napishe edno /me odma koristete sansi da iskoristete /me tekst za da fatite IC.

Отсутен Dontrell Brookside

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 327
 • Популарност: +44/-3
 • EHC
 • Nick на сервер: Dontrell Brookside
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #1 на: Октомври 17, 2019, 05:46:56 pm »
I naucete nemozete da isklucite body cam bez da doznae HQ

Отсутен шаренковски

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 660
 • Популарност: +14/-12
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #2 на: Октомври 17, 2019, 07:15:33 pm »
Треба да рпат корумпирано ако веќе рпат високи ранкови во МВР, а не обичен полицаец или слично..
Matthew Thompson


Отсутен bella

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
 • Популарност: +6/-0
 • Nick на сервер: baby boy
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #3 на: Октомври 19, 2019, 10:16:07 pm »
Нема врска тој која е рангираноста на еден офицер или итн, и најмал ранк може да служи на некој ама работата е во информациите што може да се изнесат во споредба, какви информации може да изнесе поголем ранк, а какви помал ранк. Ама тука се ти е едно исто а земеш 2ранк+ се знаеш итн. Иначе корупција е повеќе како да мора, да е приморан да работи за нешто додека има случаи во кои не е така and shit like that.

Отсутен carlo jbg

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 173
 • Популарност: +0/-2
 • Nick на сервер: jebeni carlo howard nigga
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #4 на: Октомври 19, 2019, 11:01:08 pm »
do dek bev u pd koa pocnav da igraam rpav onaka za pari da pravam raboti ne bas korumpiran, i niso ne stavav forum i nikoj ne me dozna da staev forum odma site kje me doznaea hee
off duty e se praveno, davav inoformacii, apsev nevini lica za pari, lsg lider apsev se sekjavam
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен Carlo Bonucci

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 108
 • Популарност: +0/-0
 • Ex S.W.A.T & Yakuza leader
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #5 на: Октомври 19, 2019, 11:16:37 pm »
Ако некој се сеќава на екипата од C.R.A.S.H може да ви објасне ногу за корупција у пд како се симулира
INFO:Promovirani ste da vodite org/banda od admin Calvin_Brooks | SWAT |

Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #6 на: Октомври 24, 2019, 05:29:42 pm »
Рефреш поради масивно прочистување на теми.

Отсутен banned

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 182
 • Популарност: +7/-1
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #7 на: Октомври 24, 2019, 05:37:39 pm »
Korumpiran u bilo koja org , jas ke ja zemam za primer LSPD. Znaci ne se RPa tolku lesno korumpiran ne RPa nekoj igrac koj sega e navlegol vo LSPD i od utre go znae GSF liderot i pocinja so nego RP ili nekoj drug igrac. Sekoj Officer ima kamera koja e prikacena na negovata uniforma so sto taa kamera ja snima negovata smena , isto taka ima kamera i na cruiser koj go vozi. Seto toa odi vo HQ na LSPD i se pregleduva do detal. Ti ne mozes da isklucis kamera , toa se kaznuva strogo. Obicno korumpiran se RPa off duty , ama da si navlezen vo toa da RPas podolgo vreme i da ne si obicen Probationary Officer ili pak Officer , nego da imas povisok rank u LSPD , oti ne moze koj kako navleze da RPa korumpiran.

Отсутен ᴄᴜʀᴛɪs ᴡᴀʀʀᴇɴ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 493
 • Популарност: +3/-2
 • τεrmιnαtσr
 • Nick на сервер: Curtis_Warren
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #8 на: Октомври 24, 2019, 07:36:00 pm »
Korumpiran u bilo koja org , jas ke ja zemam za primer LSPD. Znaci ne se RPa tolku lesno korumpiran ne RPa nekoj igrac koj sega e navlegol vo LSPD i od utre go znae GSF liderot i pocinja so nego RP ili nekoj drug igrac. Sekoj Officer ima kamera koja e prikacena na negovata uniforma so sto taa kamera ja snima negovata smena , isto taka ima kamera i na cruiser koj go vozi. Seto toa odi vo HQ na LSPD i se pregleduva do detal. Ti ne mozes da isklucis kamera , toa se kaznuva strogo. Obicno korumpiran se RPa off duty , ama da si navlezen vo toa da RPas podolgo vreme i da ne si obicen Probationary Officer ili pak Officer , nego da imas povisok rank u LSPD , oti ne moze koj kako navleze da RPa korumpiran.
Добро напишано.
"The right man in the wrong place can make
 all the difference in the world."

Присутен Arnold_Bontade

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 1259
 • Популарност: +42/-23
 • Dreamworld Helper
Одг: Rpanje korumpiran
« Одговори #9 на: Октомври 28, 2019, 08:32:44 pm »
Neaktivna tema. Lock
C O C I