Ноември 14, 2019, 07:57:40 pm

Автор Тема: Здраво , Помош ?  (Прочитано 78 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Adamo.Berusconi

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
 • Популарност: +0/-0
 • Adamo_Berusconi
Здраво , Помош ?
« на: Октомври 16, 2019, 11:51:13 pm »
Каде во моментов , има некоја Италијанска Мафија што се симулира

Отсутен Samuel Lawrence

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 849
 • Популарност: +3/-3
 • programmer
 • Nick на сервер: Samuel Lawrence
Одг: Здраво , Помош ?
« Одговори #1 на: Октомври 16, 2019, 11:52:12 pm »
ЛЦН
ОВОЈ ПРОФИЛ ГО КОРИСТАТ :
 SAMUEL_LAWRENCE
И
JONY_NACHOОтсутен Fernando Casio

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 527
 • Популарност: +18/-0
Одг: Здраво , Помош ?
« Одговори #2 на: Октомври 17, 2019, 10:12:58 am »
ЛЦН почнуваме од почеток. Можиш да ни се приклучиш. Ќе се рпа современ crew.

Присутен Kenneth Bridges

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 402
 • Популарност: +16/-4
 • ex. gamemaster level 1
Одг: Здраво , Помош ?
« Одговори #3 на: Октомври 17, 2019, 10:34:53 am »
LCN е интересно,иди тамо.
Fearlessness is like a muscle. I know from my own life that the more I exercise it, the more natural it becomes to not let my fears run me.”

Kenneth Bridges - active

Цитат
Kenneth Bridges

Отсутен cociiiiiiiiiiiiiii

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 596
 • Популарност: +13/-5

Отсутен fRiTZ乡

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 903
 • Популарност: +100/-41
 • Our Thing✔
 • Nick на сервер: Mafia Prince
Одг: Здраво , Помош ?
« Одговори #5 на: Октомври 17, 2019, 12:19:19 pm »
Зависи каков потенцијал имаш и што нај добро знаеш да изведеш таму би можел да идеш. Инаку италјанска стрикно нема.


Whoooooooop!       No Mercy.

Отсутен Nicholas Cellino

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 114
 • Популарност: +2/-3
 • Nick на сервер: Nicholas Cellino
Одг: Здраво , Помош ?
« Одговори #6 на: Октомври 17, 2019, 12:27:08 pm »
бујрум lcn
Nicholas Cellino / Selver Helper

Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: Здраво , Помош ?
« Одговори #7 на: Октомври 24, 2019, 04:10:57 pm »
Дадени инструкции на играч од корисници.