Ноември 14, 2019, 08:53:53 pm

Автор Тема: Mafia  (Прочитано 154 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Weasly Grove

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 489
 • Популарност: +9/-12
 • Brocco
Mafia
« на: Октомври 16, 2019, 09:43:48 am »
Некој заинтересиран да почне со рп мафија?
Продолжуваме повеќе мина со стари карактери од Brocco и Sunset, а ни се придружуваат плус другиот лидер на ЛЦН со екипата, ке има загарантирано интересно РП. Ако сака некој да рпа нека ми пише ПМ за инструкции.

http://dw-game.info/forum/index.php?topic=58182.0
Victor Grvano - Ingame Administrator
Brocco's LS Crew
Sunset Avenue Crew

Отсутен Peter Wehman

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 129
 • Популарност: +16/-1
 • Много стар играч
 • Nick на сервер: Peter_Wehman
Одг: Mafia
« Одговори #1 на: Октомври 16, 2019, 02:51:36 pm »
Hahaha , uste igras ?
Нека се гонат, гаси ме ти после ова
пред да ти го откорнам срцето, не да го допрам
пред да ти ја изедам психата во него,
пред да ти ги здробам коските во цело тело
пред да згасне денот и да се преврти светот

Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: Mafia
« Одговори #2 на: Октомври 24, 2019, 05:29:19 pm »
Рефреш поради масивно прочистување на теми.

Отсутен Ronnie Cox

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 63
 • Популарност: +3/-1
Одг: Mafia
« Одговори #3 на: Октомври 25, 2019, 12:31:30 am »
Objasni im na igraci shto potocno ke se desava pa zainteresiraj gi
Шмрчем коку и екстазе хасам

Отсутен Weasly Grove

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 489
 • Популарност: +9/-12
 • Brocco
Одг: Mafia
« Одговори #4 на: Октомври 25, 2019, 08:15:52 am »
Objasni im na igraci shto potocno ke se desava pa zainteresiraj gi
Jas sum dovolno interesen
Btw ne se rpa vekke nema nikoj vreme 
Victor Grvano - Ingame Administrator
Brocco's LS Crew
Sunset Avenue Crew