Ноември 14, 2019, 08:47:02 pm

Автор Тема: Blood Moon  (Прочитано 145 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Dida

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 563
 • Популарност: +41/-10
 • Слободен сум само во мојата астрална проекција.
 • Nick на сервер: Andrew_Dida
Blood Moon
« на: Октомври 16, 2019, 03:02:40 am »
Направен е глобал /uninvite на Yakuza. Замислата е да започниме нешто ново, затоа што веќе сите имаме видено класична мафија, пари, имот, оружје, дрога и моќ, стигнато е до тој степен што веќе не е интересно. Ќе се симулира јапонски кварт, каде ќе се препродава дрога, ќе се гледа движење на членови, ќе се контролира тој кварт. Прво ќе ме контактирате по ПМ/борд и ќе аплицирате, па потоа ќе ви биде дадена и вашата улога, односно ќе се сретниме IC. Дојдете и бидете дел од оваа факција, имате убава шанса да развиете карактер.

Доколку имате некоја пофалба/поплака/критика, или само да дадете ваше мислење слободно коментирајте, но без навреди.

Официјална тема: http://dw-game.info/forum/index.php?topic=58216.0
Цитат

Andrew Dida - ACTIVE
Andriy Orlyk - LSRP Skinhead Simulator

"No matter how hard he tried
Often thought of suicide"


Отсутен DACI

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 544
 • Популарност: +6/-6
 • шо се прааа
 • Nick на сервер: nogu mi sa nezam koj da go pisam
Одг: Blood Moon
« Одговори #1 на: Октомври 16, 2019, 03:22:34 pm »
predlozete nick za ovaa simulacija
« Последно менување: Октомври 16, 2019, 05:18:00 pm DACI »

Отсутен Kenneth Bridges

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 402
 • Популарност: +16/-4
 • ex. gamemaster level 1
Одг: Blood Moon
« Одговори #2 на: Октомври 16, 2019, 11:31:33 pm »
predlozete nick za ovaa simulacija
Katsuko Kawai :)
Fearlessness is like a muscle. I know from my own life that the more I exercise it, the more natural it becomes to not let my fears run me.”

Kenneth Bridges - active

Цитат
Kenneth Bridges

Отсутен Dida

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 563
 • Популарност: +41/-10
 • Слободен сум само во мојата астрална проекција.
 • Nick на сервер: Andrew_Dida
Одг: Blood Moon
« Одговори #3 на: Октомври 18, 2019, 05:37:42 am »
Доколку некој сака да се придружи на факција која се труди да покажи до сега нешто не видено на серверот, контактирајте ме ПМ.

Како што кажав во темата, од секогаш се симулирало мафија, пари, имот, моќ. Замислата што ја имам јас лично како лидер е да прикажеме јапонски кварт, и преку официјална тема и РП активности да се прикажи развивање на истата факција, збогатување, криминални активности.

Andrew Dida - ACTIVE
Andriy Orlyk - LSRP Skinhead Simulator

"No matter how hard he tried
Often thought of suicide"


Отсутен Gillian Flynn

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 456
 • Популарност: +11/-34
 • watch the reaper get his hands on the wheel
 • Nick на сервер: Gillian Flynn
Одг: Blood Moon
« Одговори #4 на: Октомври 18, 2019, 05:15:48 pm »
leif edling


Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: Blood Moon
« Одговори #5 на: Октомври 24, 2019, 05:29:28 pm »
Рефреш поради масивно прочистување на теми.