Ноември 14, 2019, 07:58:00 pm

Автор Тема: Ballas RP ?  (Прочитано 56 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Присутен Kai

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1091
 • Популарност: +6/-2
Ballas RP ?
« на: Октомври 15, 2019, 06:34:21 pm »
Какво е ова рп ме гледа по скин гсф  и знае дека сум крипс  по скин гледа има ли овде мг скин ? а ИЦ неме знае дека сум од крипс не е запознаен со мене  во рп дека сум крипс мембер има ли мг скин овде ? Со другите што рпа ништо неим вика дека се крипс пошто немат скин гсф зада знае дека се крипс може и они рпат крипс https://imgur.com/a/bVhJDIR
Leonardo Martinez Active
Castor Archer Active  http://dw-game.info/forum/index.php?topic=61139.0
Nathan Kai--- END
Leonardo Thompson  END
Batista Runner  END

Отсутен krazybon'69

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 322
 • Популарност: +5/-1
 • Оно што те улица научи , школа никад нече !
Одг: Ballas RP ?
« Одговори #1 на: Октомври 15, 2019, 06:36:41 pm »
Ти имаш ГАНГ афилации на себе , ми идеш Јефферсон со Crips Signovi , минеме низ Гантон пак Crips Signovi .
Како да не се познава дека си ..

Отсутен Brankec

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 485
 • Популарност: +11/-12
 • Diehard Loccie
 • Nick на сервер: Tyrell Crawford
Одг: Ballas RP ?
« Одговори #2 на: Октомври 15, 2019, 06:51:57 pm »
Ти имаш ГАНГ афилации на себе , ми идеш Јефферсон со Crips Signovi , минеме низ Гантон пак Crips Signovi .
Како да не се познава дека си ..
Ako e inv gsf nemora da znaci deka e clen na bandata
Mozebi e inv za skin i samo za /f da koristi
Ako gledame po skin ima dukserka i pantaloni sto ne pokazuvaat tetovazi osven ako ne rpa dr ili ako ima tetovazi na lice/vrat

Mn amatersko rp od strana na shotcaller od edna banda
Najcesto se clenovite koi provociraat ne samiot lider
Ako imas vidlivi afilacii i si pokazuval crip signs togas nema problem samo glupo ponasanje za shotcaller

2019 e, vekje na nikoj ne mu e gajle crips vs bloods osven ako ne ste si pravile problemi ic

Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: Ballas RP ?
« Одговори #3 на: Октомври 24, 2019, 04:14:38 pm »
Објаснето од форум корисник @Brankec,неактивна дискусија.