Ноември 14, 2019, 08:13:36 pm

Автор Тема: LCN симулација ?  (Прочитано 123 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Gabriel Hutzler 🇧🇬

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 529
 • Популарност: +7/-0
 • 🇧🇬
LCN симулација ?
« на: Октомври 15, 2019, 02:56:46 pm »
Carlos Morello е нов лидер ЛЦН , планира нова симулација .. па ми дојде до идеја да започнеме на остров да рпаме на кратко ( мислам на оние острови под лцн што се шо ги направија )

Избегани сме од Корзика ( остров меѓу италија и франција на кој владее мафија , државата нема право да одлучува таму , ако сте прочитале за островот  :D) поради некое срање , имаме некој во Лос Сантос , ни помага да се сокриеме на островите , а понатаму ние се адаптираме на градот и почнуваме да го превземаме .. по одредено време ќе биде купена вилата на лицитација и почнуваме рп од таму ..

Бегаме поради ограбување на музејот во градот , ( музејот на Наполеон Бонапарте се наоѓа во ајачио , градче на островот ) ги продаваме артефактите за голема сума на пари и бегаме , така имаме пари да ја добиеме вилата на лицитација

Како ви се допаѓа ? нешто да ме поправите и предложите во симулацијава  ???

« Последно менување: Октомври 15, 2019, 06:27:40 pm Gabriel Hutzler & Ambrogio Gotarelli »

MSXIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=58673.msg315610#msg315610

ex . md leader x2 (Kendrick Brooks)
lsg leader x3 (Kendrick Brooks)
mrd leader (Mike Conley)

Отсутен jacob.flynn

 • Server Helper
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 503
 • Популарност: +8/-2
 • Ne lumi gludilo
 • Nick на сервер: Јаcob_Flynn
Одг: Што викате ?
« Одговори #1 на: Октомври 15, 2019, 03:03:42 pm »
Се што е ново е интересно , колку можам како Хелпер ингаме ќе ве подржувам.
 
Jacob_Flynn gm 2

Buford_Bates ES Pain

Отсутен Brankec

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 485
 • Популарност: +11/-12
 • Diehard Loccie
 • Nick на сервер: Tyrell Crawford
Одг: LCN симулација ?
« Одговори #2 на: Октомври 15, 2019, 06:56:36 pm »
Probaj ¯\_(ツ)_/¯

Nemora da ja rpate vilata odma
Mozete da kupete nekoja pomala kukja pa da sobirate povekje pari
Toa za na ostrov malce e cudno
Nemate od kade da kupuvate jadenje pienje treba so brod da idete za jadenje lol i nemate kontakt so gradot
Unikatno e no ne e bas najdobro
So srekja kako i da e

Отсутен Gabriel Hutzler 🇧🇬

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 529
 • Популарност: +7/-0
 • 🇧🇬
Одг: LCN симулација ?
« Одговори #3 на: Октомври 15, 2019, 07:00:46 pm »
Probaj ¯\_(ツ)_/¯

Nemora da ja rpate vilata odma
Mozete da kupete nekoja pomala kukja pa da sobirate povekje pari
Toa za na ostrov malce e cudno
Nemate od kade da kupuvate jadenje pienje treba so brod da idete za jadenje lol i nemate kontakt so gradot
Unikatno e no ne e bas najdobro
So srekja kako i da e
баш е логично , местото е малку изолирано работиме преку луѓе кои се државјани на сан андреас , они све ни донасаат у таа смисла шо викаш ти .. овде сме стигнати нелегално но имаме човек во влада кој ќе среди документи и ќе можеме да се движиме понатаму у градот и преку лицитација ќе ја купиме вилата

MSXIII - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=58673.msg315610#msg315610

ex . md leader x2 (Kendrick Brooks)
lsg leader x3 (Kendrick Brooks)
mrd leader (Mike Conley)

Присутен carlo jbg

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 173
 • Популарност: +0/-2
 • Nick на сервер: jebeni carlo howard nigga
Одг: LCN симулација ?
« Одговори #4 на: Октомври 15, 2019, 07:08:43 pm »
u jebotee ajde rpajte pa kje videme nigers
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен Aniello Dellacroce 🇲🇰

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 626
 • Популарност: +12/-5
 • SWAT Commander 🇲🇰
 • Nick на сервер: Aniello Dellacroce 🇲🇰
Одг: LCN симулација ?
« Одговори #5 на: Октомври 15, 2019, 07:30:06 pm »
Интересно, само рпајте до крај. Немој како поединци една недела и после друга симулација.

Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: LCN симулација ?
« Одговори #6 на: Октомври 24, 2019, 04:21:34 pm »
Заклучена по барање од OP.