Ноември 14, 2019, 08:27:36 pm

Автор Тема: LSPD  (Прочитано 76 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Detective Townsend

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 50
 • Популарност: +1/-0
LSPD
« на: Октомври 14, 2019, 08:21:39 pm »
LSPD е една од факциите со најмногу команди и простор за РП.
На нашиот сервер ЛСПД лидерите ги нема ингејм по 3-4дена, идат ИГ на пола саат и ги снемува.
Избегнуват РП со тие што имат аплицирано за инвајт, а во ЛСПД се инвајтнати играчи кои си немаат појма од симулација на ЛСПД. Вадат тазери и те пукат, пред тебе стои и ти се дере со /с да излезеш надвор..
Очекувам ваши мислења за РП-то на ЛСПД на серверот, јас мислам дека е под 0.
ФБИ да не зборувам, ги нема на мапата на Лос Сантос..
James Townsend
Deandre Browton

Отсутен King James

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 453
 • Популарност: +3/-31
Одг: LSPD
« Одговори #1 на: Октомври 14, 2019, 08:24:36 pm »
Cekam gi so denovi da zemam edno invite gi nema

Отсутен banned

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 182
 • Популарност: +7/-1
Одг: LSPD
« Одговори #2 на: Октомври 14, 2019, 08:29:08 pm »
Pa normalno so sakas , koga lider mu e bratuced na 10ka i so sakas da bidi aktiven? Plus toa i RP sakas da ti sprovede u PD a koga ne znaj soe tva Officer a ne pak da ti RPa. Drugio lider e skolski drugar na 10ka i od nego so ocekuvas da bidi aktiven i da RPa. John Donnovan samo taj covek go postuvam i e mnogu fer , moze nee aktiven poso e i na GTA 5 Administrator i tamo testirav neso mata pra gluposti , no decko koa igra seriozno igra i RPa. Ne mozi sekoj lider da bidi 24 casa ingejm ama tva e , sekoa org si bara svoja aktivnost.

Отсутен Kimberly_Burgess

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 159
 • Популарност: +2/-0
Одг: LSPD
« Одговори #3 на: Октомври 14, 2019, 10:45:21 pm »
vlegov ednas i edno vozilo go stopirav begase 10 sec pa zapre, jas kako Sgt togas pobarav CODE 2, liderot mi rece Felony Stop toj kako prvo ne ni znaj kakva e situacijata za da bidi Officer in Charge, jas se sprotistaviv sekako i dobiv kick.

Отсутен шаренковски

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 660
 • Популарност: +14/-12
Одг: LSPD
« Одговори #4 на: Октомври 14, 2019, 10:46:56 pm »
vlegov ednas i edno vozilo go stopirav begase 10 sec pa zapre, jas kako Sgt togas pobarav CODE 2, liderot mi rece Felony Stop toj kako prvo ne ni znaj kakva e situacijata za da bidi Officer in Charge, jas se sprotistaviv sekako i dobiv kick.

Па не е за кик, хаха..
Иначе не сум задоволен од РП-то на ЛСПД, ама нема да критикувам.
Matthew Thompson


Отсутен Kimberly_Burgess

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 159
 • Популарност: +2/-0
Одг: LSPD
« Одговори #5 на: Октомври 14, 2019, 10:49:12 pm »
vlegov ednas i edno vozilo go stopirav begase 10 sec pa zapre, jas kako Sgt togas pobarav CODE 2, liderot mi rece Felony Stop toj kako prvo ne ni znaj kakva e situacijata za da bidi Officer in Charge, jas se sprotistaviv sekako i dobiv kick.

Па не е за кик, хаха..
Иначе не сум задоволен од РП-то на ЛСПД, ама нема да критикувам.
togas se pustiv vtor pat posle godina oti imav zelba da igram PD od so gledam nekoi serii ama za zal koga vidov kako e...

Отсутен ᴄᴜʀᴛɪs ᴡᴀʀʀᴇɴ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 493
 • Популарност: +3/-2
 • τεrmιnαtσr
 • Nick на сервер: Curtis_Warren
Одг: LSPD
« Одговори #6 на: Октомври 14, 2019, 10:52:50 pm »
vlegov ednas i edno vozilo go stopirav begase 10 sec pa zapre, jas kako Sgt togas pobarav CODE 2, liderot mi rece Felony Stop toj kako prvo ne ni znaj kakva e situacijata za da bidi Officer in Charge, jas se sprotistaviv sekako i dobiv kick.

Па не е за кик, хаха..
Иначе не сум задоволен од РП-то на ЛСПД, ама нема да критикувам.
togas se pustiv vtor pat posle godina oti imav zelba da igram PD od so gledam nekoi serii ama za zal koga vidov kako e...

Swat e porazvieno rp i ima pojce clenoj sprema pd
"The right man in the wrong place can make
 all the difference in the world."

Присутен carlo jbg

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 173
 • Популарност: +0/-2
 • Nick на сервер: jebeni carlo howard nigga
Одг: LSPD
« Одговори #7 на: Октомври 14, 2019, 10:53:49 pm »
kurci palci se site org osven lcn
carlo howard akka kayleigh marshall

Отсутен banned

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 182
 • Популарност: +7/-1
Одг: LSPD
« Одговори #8 на: Октомври 14, 2019, 11:05:40 pm »
kako so kaza prethodnio korisnik, lider ne znaj soe tva felony stop a nepa officer in charge da bidi. Isto i jas sum kinat od PD radi bazirana pricina so me hejta drugaro tyrese.

Отсутен Detective Townsend

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 50
 • Популарност: +1/-0
Одг: LSPD
« Одговори #9 на: Октомври 14, 2019, 11:36:50 pm »
kako so kaza prethodnio korisnik, lider ne znaj soe tva felony stop a nepa officer in charge da bidi. Isto i jas sum kinat od PD radi bazirana pricina so me hejta drugaro tyrese.

Не е решение неофицијална факција ЛСПД да се направи.. хаха
Можеби за месец-два ќе стават асални лидери фби или лспд ајде.. до тогаш повторно на пауза..
James Townsend
Deandre Browton

Отсутен Isaac_Ross

 • Moderator
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 376
 • Популарност: +12/-9
 • DreamWorld Admin.
 • Nick на сервер: Isaac_Ross
Одг: LSPD
« Одговори #10 на: Октомври 24, 2019, 04:22:30 pm »
Застарена дискусија,се сменија работи неколку а и веќе има повеќе активни теми за Law Enforcement.