Октомври 16, 2019, 12:10:31 pm

Автор Тема: [ OOC Navreda ]: Alex_Carterr / Gary_Amsterdam  (Прочитано 10 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен sefer

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 18
 • Популарност: +1/-0
[ OOC Navreda ]: Alex_Carterr / Gary_Amsterdam
« на: Октомври 13, 2019, 01:52:34 am »
Ваше Име и Презиме (nickname): Bairo Ibraimofski
Име и презиме на играч кој крши правило: Alex_Carterr / Gary_Amsterdam
Доказ (Задолжително): https://i.imgur.com/Ex4nZx3.jpg https://i.imgur.com/zvvjieu.jpg https://i.imgur.com/P78Y9G8.jpg
Причина [IC/OOC]: Epa mi vikaat " da ti eb** mestacot " i " se gleda po imeto kolku si glup ", znaci moeto ime e romsko i niv im  e smesno? LIDER e + !! sakam da se kazni

Отсутен Gennaro Savastano

 • Server Admin
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 523
 • Популарност: +29/-4
 • justice
 • Nick на сервер: Gennaro_Savastano
Одг: [ OOC Navreda ]: Alex_Carterr / Gary_Amsterdam
« Одговори #1 на: Октомври 13, 2019, 12:48:32 pm »
Не гледам тука лично тебе да те опцујал/навредил.

п.с. Нема казна