Декември 14, 2019, 12:34:54 pm

Автор Тема: [Галерија] AVATARS  (Прочитано 414 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Jack Verceti

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 266
 • Популарност: +3/-2
 • To Protect And Serve
 • Nick на сервер: Jack Verceti
[Галерија] AVATARS
« на: Октомври 05, 2019, 09:38:27 pm »
име и презиме: Jack Verceti
колку изработки постирате: Ептен много
изработки од галерија:
AVATARS

                                         
                       


SERGEANT II Jack Verceti
C Paltoon, Metro Division, SWAT
Los Santos Police Department — "To Protect and to Serve"

Отсутен dothat$hit!

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 770
 • Популарност: +62/-0
 • Dripam ja, a najverojatno i ti
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #1 на: Октомври 12, 2019, 02:29:46 am »
Super se

Отсутен Pedzo

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 289
 • Популарност: +14/-1
 • Лозари 91/ Kavadarci
 • Nick на сервер: Carlos_Pascal
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #2 на: Октомври 14, 2019, 02:27:49 pm »
Kje moze pm link da mi dades od cetvrtiot avatar prva kolona , fala


Отсутен Peter Wehman

 • Server Helper
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 182
 • Популарност: +21/-5
 • Много стар играч
 • Nick на сервер: Peter_Wehman
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #3 на: Октомври 16, 2019, 02:54:41 pm »

Отсутен joshua خخ

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 314
 • Популарност: +4/-0
 • ex roman new joshua
 • Nick на сервер: Joshua Jackson
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #4 на: Октомври 19, 2019, 11:24:39 pm »
bravo no mkd
GTA V Balkan Roleplay by DreamWorld Administrator
Admin Joshua Jackson is on duty.

ex Romanelli_Anderson
new Joshua_Jackson

Отсутен "Matthew Hellson"

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 143
 • Популарност: +5/-1
 • No pain no gain
 • Nick на сервер: Matthew Hellson
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #5 на: Октомври 28, 2019, 07:31:07 am »
Оуу супер се

Отсутен Bone Mendez

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 7
 • Популарност: +0/-0
 • zuriosm
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #6 на: Ноември 12, 2019, 11:41:46 pm »
ми се свиѓаат.

Отсутен Steven_Seagal

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 917
 • Популарност: +24/-9
 • Ново Лисиче
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #7 на: Ноември 15, 2019, 05:51:59 pm »
Интересни , украдов еден  ;D

Отсутен teodorbrutal

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 524
 • Популарност: +84/-45
 • Nick на сервер: Giuseppe_Profaci
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #8 на: Ноември 16, 2019, 10:01:24 am »
Колко су само добри, свака част.

Отсутен sn0rlax.

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 302
 • Популарност: +3/-4
 • straight busta.
 • Nick на сервер: William Mcgredy
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #9 на: Ноември 16, 2019, 02:59:51 pm »
Kje moze pm link da mi dades od cetvrtiot avatar prva kolona , fala
https://i.imgur.com/5LccrwW.gif

Отсутен Delfino Sacco

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 302
 • Популарност: +3/-0
 • Сам свој газда
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #10 на: Ноември 18, 2019, 09:37:11 am »
топ се

Отсутен ᑕᗩᖇᒪO

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 14
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Carlo Falconi
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #11 на: Ноември 20, 2019, 02:07:05 pm »
Fala NO MKD

Отсутен жежо

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 157
 • Популарност: +7/-0
 • Forum Helper
 • Nick на сервер: Mario_Gabrini
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #12 на: Ноември 21, 2019, 02:44:03 pm »
интересни


Имате потреба од помош за нешто поврзано со
SA-MP, Photoshop, Модови или општо со компјутер?

Испратете ми приватна порака

Отсутен Steven_Seagal

 • Leader Manager
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 917
 • Популарност: +24/-9
 • Ново Лисиче
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #13 на: Ноември 22, 2019, 01:47:43 pm »
Kje moze pm link da mi dades od cetvrtiot avatar prva kolona , fala
https://i.imgur.com/5LccrwW.gif

Отсутен Calvin Uchiha

 • Наш човек
 • **
 • Пораки: 1095
 • Популарност: +56/-5
 • president of los santos
 • Nick на сервер: Calvin Uchiha
Одг: [Галерија] AVATARS
« Одговори #14 на: Декември 01, 2019, 05:38:29 pm »