Декември 11, 2019, 06:55:19 pm

Автор Тема: [МАПА] LSPD Station // Jefferson 54TH Street  (Прочитано 254 пати)

0 Членови и 1 гостин ја прегледуваат оваа тема.

Отсутен Brandon Richardson

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 28
 • Популарност: +0/-0
 • DreamWorld Player
 • Nick на сервер: Brandon_Richardson
[МАПА] LSPD Station // Jefferson 54TH Street
« на: Септември 16, 2019, 04:09:47 pm »
Име и презиме на сервер: Brandon Richardson
Детално за мапа: LSPD Station, комплетно формиран за да се развива поголемо RP на LSPD во секакви македонски сервери.
Слика/видео: https://imgur.com/a/1q0Lb6g
Кодови од мапа: //


Отсутен 𝐂𝐡𝐚𝐫𝐫𝐨 𝐁𝐚𝐫𝐜𝐞𝐥𝐥𝐨𝐬

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 31
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Charro Barcellos
Одг: [МАПА] LSPD Station // Jefferson 54TH Street
« Одговори #1 на: Октомври 04, 2019, 02:03:32 pm »
Јака е

Присутен Back Jacke

 • Leader
 • Наш човек
 • *
 • Пораки: 238
 • Популарност: +5/-6
 • Learner in C programing
 • Nick на сервер: Back_Jacke
Одг: [МАПА] LSPD Station // Jefferson 54TH Street
« Одговори #2 на: Ноември 06, 2019, 06:55:42 pm »
Вау браво солидно

Back Jacke Hitman - http://dw-game.info/forum/index.php?topic=60090.0   ( Dead )Отсутен ᴀᴢᴢᴏʟɪɴᴏ ᴘᴀᴄᴄɪᴏʀᴇᴛᴛɪ

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 88
 • Популарност: +0/-0
 • Nick на сервер: Azzolino_Paccioretti
Одг: [МАПА] LSPD Station // Jefferson 54TH Street
« Одговори #3 на: Ноември 22, 2019, 10:11:46 pm »
солидноОтсутен Lamborghini™

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 37
 • Популарност: +0/-0
 • They know me like the LAMBO.

I love the COCO and some gang shit's ...

Отсутен #MikeSoprano

 • Moderator
 • Почетник
 • *
 • Пораки: 188
 • Популарност: +4/-0
 • Administrator 1 & Ex Administrator on PromoTim
Одг: [МАПА] LSPD Station // Jefferson 54TH Street
« Одговори #5 на: Ноември 28, 2019, 12:45:50 am »
Доволно дискусија.

катанче